alexa Rolex 2021 Yenilikleri | Rolex 2021 Yeni Modeller | Watches & Wonders 2021 Yenilikleri
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rolex 2021 Yenilikleri

Lüks saatçiliğin ikonik ismi Rolex, dijital ortamda gerçekleşen Watches and Wonders 2021 saat fuarının gözde isimleri arasında olmaya devam etti. Ünlü markanın yeni modellerine dair tüm detaylar sizlerle...

Tüm dünyada yaşanan Covid19 salgını nedeniyle dijital platformda gerçekleşen Watches & Wonders 2021, bugün itibarıyla sanal kapılarını saat tutkunlarına açıyor. Farklı segmentlerden birçok markanın yepyeni modelleriyle boy gösterdiği organizasyonda, tıpkı her sene olduğu gibi, bu sene de bazı markalar ön plana çıkıyor. Bu isimler arasında ilk akla gelen marka şüphesiz Rolex.

116519-ln-rolex-cosmograph-daytona-1.jpg

Lüks saatçiliğin kült ismi, her sene saat severlerin beğenisine sunduğu modellerle organizasyonun temel oyuncuları arasındaki yerini koruyor. Kimi zaman basit bit font değişimiyle veya 1mm’lik boyut farkıyla bile büyük ses getiren Rolex modelleri, yine bekleme listeleri ile beraber anılacak gibi duruyor.

Rolex Explorer 1

36mm çapında paslanmaz çelik ve Two-Tone (paslanmaz çelik-18 ayar sarı altın) kasa seçenekleriyle boy gösteren yeni Explorer 1 modeli safir kristal cama sahip 100 metre su geçirmezlik değeri sunuyor. Saatin kalbinde 70 saat güç rezervine yeni nesil otomatik kalibre 3230 bulunuyor. Her iki versiyon da siyah kadran ile tanıtıldı.

124273-rolex-explorer-1-1.jpg 124273-rolex-explorer-1-2.jpg

Rolex Explorer 2

42mm çapında paslanmaz çelik kasaya sahip model modeller tıpkı eski versiyonda olduğu siyah ve beyaz iki farklı kadran rengi alternatifine sahip. Safir kristal cam ve 100 metreye kadar su geçirmezlik değeri bulunan saatlerin kalbinde yeni nesil otomatik kalibre, GMT komplikasyonlu ve 70 saat güç rezervi sunan 3285 bulunuyor.

226570-rolex-explorer-2-1.jpg 226570-rolex-explorer-2-2.jpg

Rolex Cosmograph Daytona

40mm çapında 18 ayar beyaz altın, 18 ayar sarı altın ve 18 ayar pembe altın kasa seçeneklerine sahip modeller meteoritten üretilmiş kadranlarıyla Rolex’in imza niteliğindeki karakteristik özelliklerinin tamamına sahipler. Beyaz altın kasalı versiyon seramik bezel ve Oysterflex kauçuk kayış ile sunulurken diğer altın versiyonlar bilezik ile tamamlanmışlar. Saatler, otomatik kalibre 4130 ile hayat buluyorlar.

rolex-cosmograph-daytona-1.jpg 116519-ln-rolex-cosmograph-daytona-1.jpg

Rolex GMT-Master 2

Rolex, dünya çapında büyük ilgi gören, Pepsi lakaplı kırmızı-mavi seramik bezelli ve Batman lakaplı mavi-siyah seramik bezellerini bundan böyle Oyster bilezik seçeneğiyle de satışa sunacak. Jubilee bilezikli versiyonların da satışına devam edilecek.

rolex-gmt-master-2-oyster-bracelet-1.jpg

Rolex Datejust Yeni Kadranlar

Rolex, Datejust modelleri için bir dizi yeni kadran seçeneğini saat severlerle buluşturuyor. Yaprak figürlerinin başı çektiği modeller arasında düzenli yerleştirilmiş geometrik desenlerle oluşturulan seçenekler de yer alıyor.

126200-rolex-datejust-1.jpg 126233-rolex-datejust-1.jpg

Rolex Sky-Dweller Jubilee Bilezik

Rolex, yıllık takvimli sportif modeli Sky-Dweller’in çelik ve çelik-altın versiyonlarını bundan böyle Jubilee bilezik opsiyonuyla satışa sunuyor. Jubilee bilezikle satılan tüm saatler için Oyster bilezik seçeneği de halen geçerliliğini koruyor.

rolex-sky-dweller-jubilee-bracelet-1.jpg

Rolex Day-Date Eisenkiesel

Rolex, 36mm’lik ve 40mm’lik versiyonlarda Eisenkiesel yani demir çakıl adı verilen özel bir quartz türünden üretilmiş kadrana sahip versiyonları tanıttı. Siyah ve kırmızı-kahverengi damarlı bu özel taş oldukça sert bir karakter sunuyor.

rolex-day-date-eisenkiesel-1.jpg rolex-day-date-eisenkiesel-2.jpg

Benzer Haberler