alexa Rolex | CEO | Jean-Frederic Dufour | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rolex CEO’su Değişiyor

Rolex_logo-svg.png

7 Mayıs 2015 tarihinde Rolex tarafından yayınlanan bildiriye göre, 17 Haziran itibariyle Jean-Frederic Dufour markanın Chief Executive Officer(CEO) pozisyonunda çalışmaya başlayacak. 2011 yılından beri görevde olan eski CEO Gian Riccardo Marini ise nazik bir teşekkürle uğurlanıyor. 

rolexpress.jpg

Elbette bu haber yeni ortaya çıkan bir gelişme değil, neredeyse 1 senedir bilinen bir gerçek ancak resmi basın açıklamasının yapılmasıyla markanın geleceği hakkındaki düşünceler daha da derinleşmişe benziyor. Jean-Frederic Dufour hali hazırda yine ünlü bir İsviçre’li saat markası olan Zenith’in CEO’su olarak görevini başarıyla icra ediyordu. Hatta Nataf döneminin ardından markayı canlandırmakla kalmadı, haklı ününü kazanmasına da fazlasıyla yardımcı oldu. Markanın meraklıları tarafından da onaylandığı gibi, moda kataloğundan fırlamış gibi görünen "facia" olarak nitelendirilen tasarımların ardından köklerine sadık bir şekilde büyük gelişmelerle geri dönen Zenith, son yılların en çok dikkat çeken ve en başarılı saat tasarımlarına imza atmıştı. Dufour, Zenith’teki görevine başlamadan önce, Blancpain, Ulyyse Nardin, Chopard gibi bazı ünlü saat markalarıyla da çalışmıştı. 

Jean-Frederic-Dufour-Rolex.jpg

Şimdi bu efsanevi adamın Rolex ile nasıl harikalar yaratacağına hep beraber tanıklık edeceğiz. Rolex gibi tutucu ve ilgiyi her zaman en üst düzeyde tutabilen bir marka ile Dufour tarzı bir yönetimin tüm saat severleri tatmin edecek saatler üreteceğine hiç kuşkumuz yok. 

Benzer Haberler