alexa Baselworld | Rolex | Patek Philippe | Chanel | Chopard | Tudor | Ayrıldı
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rolex, Patek Philippe, Chanel, Chopard ve Tudor Baselworld’den Ayrılıyor

Saat dünyasında oyunun kuralları yeniden yazılıyor. İsviçreli üreticiler Foundation de la Haute Horlogerie’nin de desteğiyle kendi fuar oluşumlarını yaratmak üzere çalışmalara başladılar. Rolex, Patek Philippe, Chanel, Chopard ve Tudor bundan böyle Baselworld kapsamında yeni modellerini sergilemeyecekler.

baselworld-bitti-rolex.jpg baselworld-bitti-patek-philippe.jpg

Baselworld’un yerini alacak oluşumun, Watches & Wonders ile aynı zamanda - 2021 Nisan ayında, Palexpo’da gerçekleşmesi planlanıyor. Saat firmalarının bu kararı almasında dünya çapında bir salgın haline dönüşen Covid-19 virüsünden kaynaklı ertelemenin yanı sıra Baselworld’ün artan ve değişen beklentileri karşılayamaması gösteriliyor.

baselworld-bitti-2.jpg

Yeni oluşum, saatçilik dünyasında yer alan profesyonellere, basına ve VIP müşterilere açık olacak. Baselworld’den alınan derslerle, konsorsiyum bünyesinde gerçekleştirilecek etkinliklerin hem müşterilere hem de saat üreticilerine benzersiz bir tecrübe yaşatması hedefleniyor.

baselworld-bitti-3.jpg baselworld-bitti-1.jpg

Dünyanın en büyük saat firmalarından Rolex, Patek Philippe, Chanel, Chopard ve Tudor’un bu kararlarının ardından Baselworld’un hayatına devam edip etmeyeceği de büyük merak konusu. Kararın alınmasında başı çeken iki marka olan Rolex ve Patek Philippe’nin yöneticileri, yıllar süren Baselworld geleneklerinin bozulmasının bir tercihten ziyade zorunluluk haline geldiğini belirtiyorlar. Patek Philippe’nin dördüncü kuşak yöneticisi Thierry Stern, artık Baselworld yönetimiyle aynı vizyonda olmadıklarını ve gelişen sektöre uyum sağlamak için böyle bir yöntem bulduklarını söylüyor. Yine aynı şekilde, Rolex’in CEO’su ve Tudor’un yönetim kurulu üyesi Jean-Frédéric Dufour da Baselworld yöneticileriyle yaşadıkları fikir ayrılıklarının aldıkları kararda etkili olduğunu savunuyor.

  • thierry-stern.jpg Thierry Stern
  • jean-frederic-dufour.jpg Jean-Frédéric Dufour

Benzer Haberler