alexa Rolex | İkinci El Saat Pazarı | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rolex Resmi Olarak İkinci El Saat Pazarı Oyuncuları Arasına Giriyor

Saat dünyasının kült ismi, 20 milyar USD değerinde iş hacmine ulaşan ikinci el saat pazarına kendisine daha fazla kontrol sağlayan sertifikalı bir ikinci el programı ile resmen giriş yapıyor.

rolex-resmi-ikinci-el-1.jpg rolex-resmi-ikinci-el-2.jpg

Program dahilinde Rolex, tüketicilerin, markanın orijinal olarak onayladığı ikinci el saatleri satın almalarını mümkün kılıyor. Mevcut ürünlerini korumayı ve sürdürmeyi amaçlayan marka, tüm Rolex ürünlerinin uyması gereken titiz kalite kriterleri ile en az üç yaşındaki modellerini garantisi altına alıyor. Şirketin ikinci el ürünleri, orijinallikleri doğrulandıktan sonra Rolex ağında yeniden satış tarihinden itibaren geçerli olacak iki yıllık bir uluslararası garanti sahibi olacak.

rolex-resmi-ikinci-el-3.jpg

Program ilk olarak bu aydan itibaren Avrupa'daki altı ülkede (İsviçre, Avusturya, Almanya, Fransa, Danimarka ve Birleşik Krallık) yer alan Bucherer butiklerinde başlıyor. Programın bir parçası olmayı seçen ek Rolex bayileri, gelecek yılın baharında uygulamaya dahil olabilecek.

rolex-resmi-ikinci-el-4.jpg

Resmi bayiler imza niteliğinde bir Rolex Sertifikalı İkinci El plaketi sergileyecek ve her ürün, kimliği doğrulanmış, ikinci el saat statüsünü doğrulayan bir Rolex Sertifikalı İkinci El mührü taşıyacak. Ek olarak, satıcılar satın alma sırasında saatin orijinalliğini onaylayan resmi bir garanti kartı ibraz edecek.

rolex-resmi-ikinci-el-5.jpg

Marka konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Yeni veya ikinci el Rolex saatler, yalnızca Rolex saatlerini satma ve bakımını yapma yetkisine sahip Resmi Rolex Bayilerinden satın alınmalıdır. Perakendeciler, becerileri ve teknik uzmanlıkları sayesinde her saatin yıllar boyunca sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Yalnızca resmi Rolex ağı bu garantileri sağlayabilir.” 

rolex-resmi-ikinci-el-6.jpg

Geçmişte benzer örneklerini farklı markalardan gördüğümüz bu uygulamanın, gray market tabir edilen pazarın dinamiklerini değiştireceğine kesin gözüyle bakılıyor. En çok merak edilen konu ise, ikinci el statüsündeki Rolex modellerinin serbest piyasadaki fiyat değişimleri olarak öne çıkıyor. 

Benzer Haberler