alexa Skylab | Romain Jerome | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Romain Jerome Skylab İle Yerçekimi Sıfır

romain-jerome-logo2.png

Kainatımız ve insanlığın başarılarına hayran olan Romain Jerome, yeni ve estetik olarak gelişmiş bir saat modeli "Skylab’in" tasarımıyla modern tarihi yeniden yorumluyor.

Uzayın sonsuzluğu yüzyıllardır insanlığın ilgisini cezbetmiştir. Macellan, gezegenimizin şeklinin küresel olduğunu bulduğunda uzayın gerçekliği çağdaş hayalperestlerin vizyonunu değiştirdi.

Bu keşiflerin onuruna gelenekleri yıkan Romain Jerome markası avangard bir tasarım taşıyan yeni bir model hayal etti ve ilk iskelet saati "Skylab" ı üretti.

Adını NASA’nın ilk uzay istasyonundan alan ve istasyonun faaliyete geçişinin 40. yıl dönümünü kutlayan Romain Jerome, Skylab’ı 44 mm çapında bir kasada iskelet bir yapıyla tasarladı. Tasarım, güneş panellerinin girift sistemiyle düzgün hatları birleştirerek orijinal uzay istasyonunu ve onun devrim yapan yapımını anımsatıyor.

Gösterişli ama sofistike kasa, hayal gücüne yer bırakarak beş katlı girift bir iskeleti taşıyor. Tıpkı uzayda süzülüyormuşcasına duran mekanizmanın her bir elementi, bir bilgisayar ana kartının geometrik desenlerini anımsatan açılı köprülerle özenle tutturulmuş. Ayrıca, kasa arkasındaki şeffaf safir cam sıfır yer çekimi hissini artırıyor ve saat 12 yönündeki tek kovanı da vurgularken saat 6 yönündeki denge dişlisini de ortaya çıkarıyor.

Markanın DNA’sına sadık kalınarak her saatin bezeli, Apollo 11 görevinden bir malzeme içeriyor. Skylab saatleri, uzay gemisinin penceresinden görünen bir yıldız sisteminin parlaklığını yansıtıyor.

Skylab, İnsanlığın aynanın ötesinde görünen masal diyarına olan bitmek bilmez hayal gücünün ve bilinmeyen bölgelerin keşfine olan susuzluğunun birleşimi gibi…

Romain-Jerome-Skylab-Alt-n-.jpg

Skylab Red Referans: RJ.M.AU.028.01

Kalibre: RJ004-M

Mekanik

Frekans: 28,800 İ/Y

Mücevherleme: 21 adet mücevher

Güç rezervi: 48 saat

Su Direnci: 30 metre

İşlev: Merkezi saat ve dakikalar, saat 9 yönünde küçük saniyeler

Kasa: Ø44 mm, safir arka kasaya sahip siyah PVD kaplı çelik

Pençeler: Cilalı siyah PVD kaplı çelik

Bezel: Pembe altın (5N) Kadran: Siyah iskelet mekanizma

Kollar: Uçlarında C1 "mavi emisyonlu" süper-luminova olan Pembe altınla renklendirilmiş ve saten cilalı

Kayış: Siyah dana derisi

Toka: Siyah PVD kaplı çelik iğneli toka

Sınırlı Üretim: 99 adetlik sınırlı sayıda üretim
Benzer Haberler