alexa Saat Kişiselleştirmede Son Nokta | Urban | Aqua | Undone | Michael Young | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Saat Kişiselleştirmede Son Nokta: Undone

undone-logo.png

2014’de kurulan saat markası Undone dünyanın önde gelen kişiselleştirilmiş saat markalarından biri olabilmek için özverili çalışmalarını sürdürüyor. Kuruluşundan itibaren henüz dört yıl geçiş olmasına rağmen dikkat çekici tasarımları ve ulaşılabilir fiyat etiketiyle kendine has bir hayran kitlesi yaratan marka, farklı tarzdaki modelleriyle birçok saat meraklısının ortak beğenisine hitap etmeyi başarıyor.

undone-urban-modern-2-.jpg undone-watches-2-.jpg

Michael Young, Undone’nin kurucusu, lüks tüketim tanımının harcama gücünden gelmediğini düşünenlerden. Dünya çapında ün salmış lüks markaların küçük atölyelerde butik üretimlerle başlayan maceralarından etkilenen Young, markası Undone için de benzer bir strateji geliştirmiş. Sipariş edilen her saat müşterinin istekleri doğrultusunda üretiliyor. Bu benzersiz alışveriş tecrübesini sunan saat markalarının sahip olduğu astronomik fiyat etiketleri düşünüldüğünde, Undone’nin yaptığı iş endüstri için oldukça önemli.

undone-watches-3-.jpg

Hali hazırda Undone’nin iki ayrı koleksiyonu bulunmakta. Urban ve Aqua koleksiyonları dahilinde yer alan modeller için kadrandan bezele, kasadan kayışa birçok farklı tasarımdan ve malzemeden yararlanmak mümkün. Undone’nin sitesine girdiğinizde sizi oldukça basit bir menü karşılıyor. İstediğiniz koleksiyonu seçtikten sonra kasadan itibaren saati oluşturmaya başlıyorsunuz. Kişiselleştirme ekranında anlık olarak yaptığınız değişiklikleri görebiliyor ve zevkinize göre saati oluşturabiliyorsunuz. Yine internet ortamından verdiğiniz siparişten günler sonra hayalinizdeki saat bileğinize ulaşıyor.

undone-urban-modern-.jpg undone-aqua-.jpg

undone-watches-4-.jpg

Saat kişiselleştirme hizmeti sunan başka markalar da bulunmakta ancak bu hizmet için talep edilen bedeller inanılmaz değerlere ulaşabiliyor. Undone ise bu tarz bir hizmete ulaşmanın en ucuz yolu olarak karşımıza çıkıyor. Bu arada eğer seçim yapmakta zorlanıyorsanız önceden hazırlanmış kombinasyonlar arasından karar vermek de mümkün.

undone-watches-1-.jpg

Urban koleksiyonu için 40mm x 12,7mm ölçülerinde paslanmaz çelik kasalar kullanılmakta. Hardlex kristal cama sahip modellerin su geçirmezlik değerleri 30 metre olarak belirlenmiş. Saatlerde mekanizma olarak ise Japon üretimi Quartz Seiko VK61 Hybrid Flyback Chronograph kalibreler kullanılmış. Aqua koleksiyonunda ise 43,5mm x 16mm ölçülerinde paslanmaz çelik kasaya yer verilmiş. Kapalı arka kapağa sahip modeller 200 metreye kadar su geçirmezlik değerine sahipken, cam arka kapağa sahip modeller için bu değer 100 metrede sınırlandırılmış. Cam olarak ise safir kristalden yana tercih kullanılmış. Aqua modellerinde yine Japon üretimi otomatik Seiko NH35A mekanizmalar kullanılmış.

undone-urban-modern-3-.jpg undone-aqua-2-.jpg

Undone’nin saat kişiselleştirme ekranında gezinmek gerçekten çok zevkli. Tıpkı hayalini kurduğunuz ama ulaşmanın bir hayli güç olduğu otomobilleri konfigüre etmek gibi. Aradaki fark ise Undone’nin yalnızca 265$’dan başlayan fiyatlarla satılıyor oluşu. Sizlere tavsiyem, markanın internet sitesine mutlaka göz atmanız ve hayal gücünüzle ne denli başarılı kombinasyonlara ulaşabileceğinizi kendi gözlerinizle tecrübe etmeniz.
Benzer Haberler