alexa Sahte Saat Takan Erkek | Witchwatch | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Sahte Saat Takan Erkek

horobox_amblem.png

Uzaktan bir bakıyorsunuz üzerinde fit bir ceket, gömlek iki düğme açılmış seksapel tavan, gözler elayla yeşil arası baktıkça bakasın geliyor, konuşma, ses tonu mükemmel, diksiyon hatasız, saclar desen kumral azıcık yüzüne düşüyor… Aman düşmeseydi iyiydi! O bilekteki ne? Oysaki oraya kadar karşımda mükemmel erkek duruyordu! Neden o sahte AP?  

Senin bastan ayağa her şeyin tam, AP yakışır mı yakışır ama sahtesini takmak hiç yakışmadı. Tam bir hayal kırıklığı! 

fake-watches-4.jpg

Sahte - Audemars Piguet Royal Oak Offshore

Neden mi? Karşısındakini küçümseyen bir davranış çünkü sahte saat takmak. Diğerlerinin bilgisine, görgüsüne güvenmemek. Nasıl olsa anlamaz diye düşünmek, başkalarını da kendisi kadar dikkatsiz sanmak! En kötüsü de, olmadığın biri gibi davranmak. Ben seni hiç saat takmasan da beğenirdim oysa ki. Bambaşka birine bürünüp bütün o özeni, güzelliği yıkmana gerek yoktu!

fake-watches-5.jpg

Bir erkek neden sahte saat takma ihtiyacı duyar? 

Çok lüks restoranlarda mutlaka elinde purosu, bileğinde gerçeği 250.000 Euro değerinde sahte saatiyle viskisini yudumlayan klâs amcaları hepimiz yıllardır fazlasıyla görüyoruz. Dumanını keyifle çektikleri sahte puroların yanında sahte saatleri göz zevkimizi bozsa da alıştık artık, ama yeni nesil neden ders almıyor gördüklerinden? Sahte bir Patek Philippe’nin, sokakta tezgahtan aldıkları saatlerden daha değersiz olduğunu bilmiyorlar mı? Kaldı ki benim için sokaktan alınan saatin değeri en azından alan insan rol yapmadığı ve kendi gibi olduğu için daha büyük. Hayır, ayrıca sen bir Ozan Güven değilsin ki Stilist kurbanı olup yüzlerce seyirci karsısında sahte saat takmak zorunda kalasın. Sahtesini araştırıp bulacak bir de alıp takacak kadar saatlerden de anlıyorsun belli ki!

fake-watches-2.jpg

O yaşını başını almış, iş dünyasında kendini ispatlamış beyefendilerin bu çok lüks(!) sahte saatleri takmalarının sebebi de anlamayacağımızı düşünmeleri. Bir nevi bizi aptal yerine koymaları. Üzgünüm ama bunu anlayanlar var ve gördüğümüz anda size güvenmek hiç gelmiyor içimizden! Bir iş toplantısında karşılaşsak, ağzınızdan çıkan sözlerin büyük çoğunu sorgulayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Umarım bunu yeteri kadar Replika sever okur ve kalitenin taklit etmekle, olmadığı biri gibi davranmakla, başkalarını bilgisiz yerine koymakla gelmeyeceğini, insanin ne olursa olsun kendi gibi olduğunda takdir gördüğünü öğrenmiş olur. 

fake-watches-3.jpg

Saatin, çantanın, puronun, lüksün sahtesini tercih edenler; üzgünüm, siz kendinizi kandırmaya devam edebilirsiniz ama biz sahte olduğunu ilk görüşte anlıyoruz!

Benzer Haberler