alexa SRPF17 | SRPF19 | SRPF20 | SRPF21 | SRPF23 | SRPF24 | Street Fighter V | 5 Sports | Seiko | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Savaş Başlasın: Seiko 5 Sports Street Fighter V

Favori Street Fighter V karakteriniz, Seiko 5 Sports modelleriyle bileklerde.

seiko-5-sports-street-fighter-v-1.jpg

Bir döneme damgasını vuran, bir neslin rüyalarında bile oynadığı oyun Street Fighter. Meraklılarıyla 1987 yılında buluşan ve oyun tarihine adını altın harflerle yazdıran Street Fighter, bugün hala oynanmaya devam ediyor. E-spor alanında ‘lider dövüş oyunu’ sıfatına sahip olan oyun, dünya çapında milyonlarca kişinin bağımlılığı haline gelmiş durumda.

seiko-5-sports-street-fighter-v-2.jpg

İlk olarak 1968 yılında tanıtılan ve 2019’da yeniden doğan Seiko 5 Sports, yarım yüzyılı aşkın süredir her yaştan saatsevere çeşitli, sağlam ve hassas modeller sunuyor. Seiko 5 Sports Street Fighter V modelleri, oyunun ana karakterleri Ryu, Ken, Chun-Li, Guile, Zangief ve Blanka’dan ilham alıyor. Her bir modelden 9999 adet bulunan seri, Eylül itibariyle Seiko Butiklerde ve seçkin perakende ortaklarında satışa sunulacak.

RYU – Unshakable Fist (Ref. SRPF19)

Modelin tasarımı, Ryu’nun klasik ‘do-gi’ Judo formasından esinlenerek çizilmiş. Bezel üzerindeki çizik benzeri nüanslar, karakterin ‘gerçek bir dövüşçü’ olması için gereken zorlu eğitimi yansıtıyor. Saat 9 konumunda, Ryu’nun eldivenlerinde bulunan “Rüzgar kadar hızlı, orman kadar nazik, ateş kadar şiddetli ve dağ kadar sarsılmaz” anlamına gelen ikonik ‘Furinkazan’ kanji karakterlerinin basitleştirilmiş bir versiyonu bulunuyor. Bu dört karakter, kayışın arka yüzüne de yazılmış. Arka kapaktaysa karakterin özel hareketi için kumanda komutu olan ‘Hadoken’ baskısı yer alıyor.

srpf19-seiko-5-sports-street-fighter-v.jpg

KEN – Rush ‘n’ Blaze (SRPF20)

Modelin renk skalası, Ken’in kostümünden ve sarı saçlarından esinleniyor. Kayışın arka tarafında karakterin kimliğinin başka bir yönünü gösteren ‘Masters Foundation’ şirketinin logosu bulunuyor. Arka kapakta oyunun en çok bilinen hamlelerinden biri olan ‘Shoryuken’ komutunun baskısı yer alıyor.

srpf20-seiko-5-sports-street-fighter-v.jpg

CHUN-LI – Blue Jade (SRPF17)

Chun-Li’nin geleneksel Çin elbisesi, mavi ve altın renklerinin kombinasyonuyla tasarlanmıştı. Karakterin elbisesindeki detaylar SRPF17 modelinde de mevcut. Arka kapakta ‘Dönen Kuş Tekmesi’ komutunun işlemesi bulunuyor.

srpf17-seiko-5-sports-street-fighter-v.jpg

GUILE – Indestructible Fortress (SRPF21)

Guile’ın ABD Hava Kuvvetleri Komutanı üniforması, askeri kamuflaj desenli kadrana ve saat 6 konumundaki armaya ilham veriyor. 9 konumunda da künyesi bulunuyor. Arka kapakta Guile’ın özel hareketi ‘Sonic Boom’ komutu yer alıyor.

srpf21-seiko-5-sports-street-fighter-v.jpg

ZANGIEF – Iron Cyclone (SRPF24)

Kadranın tasarımı Zangief’in kaslı vücudunun gücünü yansıtıyor. Dairesel preslenmiş desen, karakterin özel hareketi ‘Cyclone Lariat’ı anımsatıyor. Büyük rakamlar ve markörlerin yanı sıra büyüteçli takvim lensi, saatin cesur görünümünü artırıyor. Arka kapakta ‘Screw Pile Driver’ hareketinin komutu bulunuyor.

srpf24-seiko-5-sports-street-fighter-v.jpg

BLANKA – Call Of The Wild (SRPF23)

Bezelin elektriksel motifi, Blanka’nın özel hareketlerinden biri olan ‘Electric Thunder’ı işaret ediyor. Kadranın preslenmiş patinaj deseni, karakterin ikonik yuvarlanma saldırılarına, markörlerin tasarımıysa, Blanka’nın keskin ve güçlü dişlerine dayanıyor. Naylon kayış ucunun arkasında Blanka Chan bebeğinin resmi bulunuyor. Arka kapakta Electric Thunder komutunun baskısı yer alıyor.

srpf23-seiko-5-sports-street-fighter-v.jpg

Seiko 5 Sports Street Fighter V modelleri tam kurulumda 41 saatlik güç rezervi sağlayan otomatik mekanizma 4R36 ile çalışıyor. Şeffaf bölmeli arka kapaklarla tamamlanan kasa, 100 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

seiko-5-sports-street-fighter-v-3.jpg
Benzer Haberler