alexa SRPH80K1 | Seiko | Seiko 5 Sports Brian May Limited Edition
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Seiko 5 Sports Brian May Limited Edition SRPH80K1

Seiko, 2020 yılında tanıttığı Seiko 5 Sports Brian May modelinin gördüğü büyük ilginin ardından serinin ikinci iş birliği modeli SRPH80K1 ile boy gösterdi.

Seiko-5-Sports-Brian-May-Limited-Edition-5.jpg

Queen hayranları tarafından gayet iyi bilindiği üzere, Brian May'in “Red Special” gitarı, gitarist ve babası tarafından sıfırdan elle yapılmıştı. Boyun kısmı eski bir şöminenin ahşabından oyulan, gövdesi ise yine eski bir meşe ekli blok levhadan yapılan ünlü gitar, bizzat May tarafından boyanıp cilalanmıştı. Queen ve dünyaca ünlü virtüöz ile adeta özdeşleşen karakteristik tonuyla hafızalara kazınan enstrüman, grubun 1973 yılında gerçekleştirdiği ilk kaydından günümüze kadar binlerce kez Queen hayranlarına müzik ziyafeti sunmuştu. İş birliğinin ikinci edisyonu olan SRPH80K1 da işte bu gitara ve May’e gönderme yapan birçok detaya ev sahipliği yapıyor.

Seiko-5-Sports-Brian-May-Limited-Edition-2.jpg

May’in 1975 yılında Japonya’ya yaptığı bir seyahat esnasında aldığı ünlü saati Seiko 7548 modelinden ilham alınarak tasarlanan SRPH80K1, 42.5mm çapında ve 13.4mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Altın kaplama paslanmaz çelikten üretilen kasanın ön yüzünde, tek yöne dönebilen dalgıç bezeli ve Hardlex cam görev yapıyor. 100 metreye kadar su geçirmeyen kasaya vidalı kurma kolu ve Brian May imzalı mineral cam kapak eşlik ediyor.

Seiko-5-Sports-Brian-May-Limited-Edition-1.jpg

Siyah ve kırmızı tonların kullanıldığı kadranı, altın markörler ve kollar tamamlıyor. Saat 3 hizasında gün ve tarih pencerelerinin bulunduğu kadran, Red Special yazısı ile May’in ikonik gitarına vurgu yapıyor.

Seiko-5-Sports-Brian-May-Limited-Edition-6.jpg

Yeni modele, markanın güncel otomatiklerinden Caliber 4R36 hayat veriyor. Sağlamlığı ile giriş seviye otomatikler arasında önemli bir yeri olan mekanizma, tam kurulumda 41 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor. 

Seiko-5-Sports-Brian-May-Limited-Edition-3.jpg

12.500 adet ile limitli üretilen modele, altın şeritlerle süslenmiş siyah naylon kayış eşlik ediyor. Mart 2022 itibarı ile satışa çıkması planlanan model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 620.

Benzer Haberler