alexa SSE121 | Giugiaro Design | Seiko | Astron | GPS Solar | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Seiko Astron GPS Solar Giugiaro Design Limited Edition

astron-logo.png

Seiko başarılı ürün grubu Astron için İtalyan tasarım markası Giugiaro Design ile ortak bir çalışma yaptı. 3000 adet ile limitli olacak modele dair detaylar haberimizde…

Seiko-Astron-GPS-Solar-Giugiaro-design-1.png

Seiko ve Giugiaro Design uzun yıllardır ortak çalışma yapan iki marka. Seiko 1983 senesinde ilk quartz kronograf saatini ürettiğinde tasarımın arkasında Giugiaro Design vardı. Bugün gelinen noktada ise yine özel bir model için iki markayı beraber görüyoruz.

Seiko-Astron-GPS-Solar-Giugiaro-design-6.png

Dünyanın ilk Quartz Kronograf Saati - 1983 -

Seiko’nun daha önceki Astron modellerinde kullandığı Caliber Ref. 8X82 mekanizma, bu kez Seiko GPS Solar teknoloji ile buluşuyor. 100.000 yılda sadece 1sn gibi inanılmaz bir tolerans ile çalışan mekanizma gücünü uydular ile yaptığı eş zamanlamadan alıyor.

Mekanizmanın kapsamlı teknik özellikleri için daha önce hazırlamış olduğumuz Astron 8X Serisi Dual Time incelememize göz atabilirsiniz.

Seiko-Astron-GPS-Solar-Giugiaro-design-3.jpg

46.3mm titanyum üzerine siyah kaplama ile üretilmiş kasaya safir cam eşlik ediyor. Camdaki yansımaları en aza indirmek için safir cama “Super Clear” isminin verildiği bir kaplama uygulanmış. Şimdiye kadar gördüğüm tüm Astron modelleri bu konuda oldukça iyiler. Kasanın tasarımı ise tam bir Giugiaro Design klasiği… Daha önceki çalışmalarında da bu kasa tasarımını tercih eden marka, aynı çizgileri Astron modeli için de kullanmış.

Seiko-Astron-GPS-Solar-Giugiaro-design-5.png

Sade bir kadran düzenine sahip modelde, siyah rengin yanında beyaz, kırmızı ve yeşil renkler de kullanılmış. Bu renklerin nereden geleceğini soracak olursanız Giugiaro Design markasının İtalya kökenli bir marka olduğunu hatırlatalım.

Seiko-Astron-GPS-Solar-Giugiaro-design-2.jpg

Kasa ile aynı malzemeden üretilen bilezik katlanır toka bağlantıya sahip. 

2017 Temmuz itibari ile satışa çıkacak model, seçkin Seiko satış noktalarında yerini alacak. Model için belirlenmiş bir liste fiyatı henüz belli değil.

Benzer Haberler