alexa SSE174J | Novak Djokovic | Astron | Seiko | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

SEIKO Astron Novak Djokovic Limited Edition (Ref. SSE174J)

seiko-logo-new.png

Seiko, marka elçisi Novak Djokovic adına tasarladığı yeni Aston modeli Ref. SSE174J ile boy gösterdi. Başarılı tenisçinin adını taşıyan model 1500 adet ile sınırlı üretiliyor.

sse174j-seiko-astron-novak-djokovic-limited-edition-1-.jpg

Spor ve sanat camiasının ünlü simaları ile iş birliğine yönelen markalar arasında Uzakdoğulu dev üretici Seiko da yer alıyor. Pazarlama stratejileri söz konusu olduğunda ünlü simalarla çalışma konusunda İsviçreli rakipleri kadar etkili olmayan köklü marka, 2014 senesinde bu yana birlikte çalıştığı başarılı tenisçi Novak Djokovic için yeni bir model hazırladı.

sse174j-seiko-astron-novak-djokovic-limited-edition-3-.jpg

Markanın ileri teknoloji ürünü platformu Astron üzerinden tasarlanan yeni model teknolojik özellikleri kadar Novak Djokovic’in kendine has oyun stilinden ilham alan renk paleti ile de dikkat çekiyor.

Yeni model 46.7mm çapında tasarlanmış ve Seiko’ya özgü sert siyah kaplama ile dekore edilmiş titanyum bir kasa içerisinde geliyor. Astron model ailesinin ortak ve güncel tasarım öğelerine göre hazırlanan kasanın kendine özgü kurma kolu muhafaza parçası altından üretilmiş. Seiko’nun tabiriyle Novak Djokovic’in “agresif ancak kontrollü” oyun tarzından ilham alınarak oluşturulan renk paleti, ayar kolu ve bezelde kullanılan altın tonu detaylarla zenginleştirilmiş.

sse174j-seiko-astron-novak-djokovic-limited-edition-2-.jpg

Kasanın ön yüzünde, siyah seramikten yapılmış ve üzerinde dünya saati fonksiyonunu kullanılabilir kılan şehir isimlerine ait kısaltmaların bulunduğu bezel yer alıyor. Bezelde yer alan kısaltmalardan Paris, London, New York ve Melbourne’e ait olanları, Djokovic’in kariyerindeki başarılara gönderme yapacak şekilde, altın tonunda çalışılmış. Kasanın iç kısmında yer alan skala üzerinde yer alan 8 markörü, yıldız formunda hazırlanarak başarılı sporcunun Grand Slam kariyerine sahip 8 erkek oyuncudan biri olduğuna vurgu yapılmış. Kasanın su basıncına dayanıklılık değeri ise 200 metre / 20 bar.

sse174j-seiko-astron-novak-djokovic-limited-edition-4-.jpg

Koleksiyonda yer alan diğer tüm Astron modellerinde olduğu gibi Novak Djokovic Limited Edition (Ref. SSE174J) de ışık enerjisi ile şarj olan Caliber 8X53 mekanizma ile hayat buluyor. GPS sinyalleri üzerinde yerel zamanı otomatik ayarlama özelliği ile ön plana çıkan mekanizma, kadranın altına yerleştirilen Ring tipi anten ile gerekli ayarlamaları yapabiliyor.

sse174j-seiko-astron-novak-djokovic-limited-edition-6-.jpg

Okunabilirlik konusunda gayet başarılı olan kadran, Seiko’nun patentli LumiBrite fosfor özelliği uygulanmış bileşenleri ile karanlık ortamlarda da yeterli okunabilirliği sunuyor. İki farklı zaman dilimi, gün, tarih, gece/gündüz göstergesi ve güç rezerv indikatörü gibi özellikler taşıyan model, siyah kauçuk kayış ve yine siyah kaplamaya sahip titanyum klips ile geliyor.

sse174j-seiko-astron-novak-djokovic-limited-edition-5-.jpg
Benzer Haberler