alexa SBEE001 | SBEE002 | SEIKO | Giugiaro Design | Prospex | Diver
Horobox

Dk. Okuma Süresi

SEIKO Diver Scuba Limited Edition - Giugiaro Design SBEE001 & SBEE002

seiko_logo800.jpg

İtalyan tasarımcı Giugiaro ve SEIKO iş birliği tam gaz devam ediyor. İki markanın ortak çalışması sonucu ortaya çıkan son modeller Diver Scuba Giugiaro Design Ref. SBEE001 & SBEE002 oldu. 

Bu iki markanın iş birliğine ilk defa 1979 yapımı Alien filmi ile şahit olmuştuk. Döneminde futuristik diyebileceğimiz bir kasa yapısı ile birçok kişi tarafından beğenilen ve dikkat çeken model, daha sonrasında Re-Issue konsepti dâhilinde saatseverlere yeniden sunulmuştu. Bizim de Horobox.com’da yer verdiğimiz modelin detaylı incelemesine buradan ulaşabilirsiniz. 

Aradan geçen zaman zarfında farklı Giugiaro Design imzalı modeller ile süre gelen ortaklık, yakın zamanda SEIKO ürün grubuna dâhil olan Astron Koleksiyonu için devam etmişti.

Bugün incelediğimiz modeller ise markanın dalgıç koleksiyonu dâhilinde tanıtılan Ref. SBEE001 & SBEE002 oldu. Geçmişte tasarlanan ve yine Giugiaro imzası taşıyan benzer bir modelden ilham alarak tasarlanan yeni koleksiyona yakından bakalım.

Seiko-Guigiaro-Scuba-vintage.jpg

Orijinal Seiko Diver Giugiaro Design Kaynak: portalsatova.com

Yeni model, 48mm x 43.8mm x 11.2 mm ölçülerinde paslanmaz çelikten üretilmiş. Kasayı darbelerden koruma amaçlı eklenen plastik parçalarında yer aldığı tasarımda, kurma kolu alışılmışın dışında saat 7 hizasına konumlandırılmış.

seiko-prospex-diver-giugiaro-design-sbee001-2.jpg

Birisi sarı, diğeri mavi kadran rengine sahip yeni modeller, daha önceki versiyonlar ile büyük benzerlikler taşıyor. Saat 3 konumunda gün ve tarih penceresine yer verilen modelin indeks ve kollarında SuperLuminova fosfor malzemesi kullanılmış.

seiko-prospex-diver-giugiaro-design-sbee001-1.jpg 

Saatlerin kalbinde Quartz 7N36 kalibre görev yapıyor. Aylık +/-15sn sapma miktarı sunan mekanizma SEIKO ürün gamında yer alan pek çok farklı modele hayat veriyor.

seiko-prospex-diver-giugiaro-design-sbee001-3.jpg

Giugiaro Design imzalı SEIKO Diver modelleri 2000’er adet ile limitli olacak. Sadece Japonya pazarına sunulacak modellerden paslanmaz çelik kasaya sahip olanı 335 Euro, altın PVD kaplama olanı ise 375 Euro liste fiyatı ile satışa çıkacak.

seiko-prospex-diver-giugiaro-design-sbee001-kapak.jpg

Benzer Haberler