alexa Nano Universe | Limited Edition | Seiko | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

SEIKO Nano Universe Limited Editions

seiko_logo800.jpg

Uzakdoğu’nun saat devi Seiko, Tokyo merkezli moda markası Nano Universe ile bu sene içindeki ikinci limiti üretim koleksiyonunu saatseverler ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Nano Universe, Tokyo – Japonya merkezli bir moda markası. Sade ve rahat tasarımları ile özellikle anavatanı Japonya’da fenomen haline gelen marka, Seiko ile sürdürdüğü marka ortaklığının ikinci meyvesi olan yeni limitli koleksiyon ile vitrinlerini süslemeye hazırlanıyor.

Seiko-x-nano-universe-limited-edition-1.jpg

Tamamı siyah kaplamaya sahip beş farklı modelden oluşan koleksiyonda yer alan saatlerin, geçmişten izler taşıyan tasarımlarının büyük ilgi göreceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Koleksiyonda yer alan saatler, Seiko’nun ürün gamında bulunan havacılık ve dalgıçlı temalı modeller temel alınarak tasarlanmış. Kasa, kadran ve kayış seçenekleri ile birbirinden ayrılan beş farklı modeli kapsayan koleksiyonun ortak noktası ise siyah kaplama detayı olmuş. Geçmişin askeri amaçlı üretilmiş popüler modellerinden izler taşıyan saatlerde 1930lar’ın popüler pilot saati detaylarından Gotik tarzlı nümerik indeksler ve vintage Panerai modellerini hatırlatan California tarzı kadranlar dikkat çekiyor.

Seiko-x-nano-universe-limited-edition-3.jpg

Seiko-x-nano-universe-limited-edition-4.jpg

Seride yer alan tüm saatler 42mm çapında ve siyah kaplamaya sahip kasalarda sunuluyor. Versiyona göre değişiklik gösterecek şekilde metal bilezikle veya kanvas kayışla tercih edilebilen modellerin yine tamamı Seiko’nun son dönemde oldukça beğeni toplayan 4R35 referanslı mekanizmasıyla hayat buluyor. Zamanı gösterme dışında tarih fonksiyonuna da yer veren mekanizma hacking ( ayar tepesini çekince saniye kolunun durması ) ve elden kurulma özelliklerini de bünyesinde barındırıyor.

Modele göre değişmekle birlikte 300 ve 500 adet ile limitli üretim rakamları ile satışa sunulan yeni koleksiyon sadece Japonya sınırları içerisinde yer alan Nano Universe mağazalarından temin edilebilecek.

Benzer Haberler