alexa Seiko | Presage | Fired Enamel Dial Collection | Baselworld 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Seiko Presage Fired Enamel Dial Collection

seiko_logo800.jpg

Uzak doğulu dev saat üreticisi Seiko, dört parçadan oluşan yeni Presage Koleksiyonu’nu tanıttı. Resmi lansmanı için Baselworld 2017 fuarı ön görülen modeller, emaye kadranlarıyla dikkat çekiyor. 

Dünyanın en büyük saat üreticilerinden biri kabul edilen Seiko, ilk otomatik modelinin 60. Yılını geçtiğimiz sene kutlamış ve bu anlamlı yıldönümünü iki limitli üretim kronograf model ile taçlandırmıştı. İsviçre saatlerinden aşina olduğumuz “grand feu enamel” tekniğiyle üretilen emaye kadranları ile dikkat çeken iki model, limitli üretim adetleri, geleneksel çizgileri ve görece uygun fiyatlarıyla kısa zamanda yeni sahiplerine kavuşmuştu.

Markanın Baselworld 2017 yenilikleri arasında yer alması planlanan Presage Koleksiyonu ile saatseverlerle buluşmaya hazırlanan dört yeni model, yine “grand feu enamel” tekniği ile hazırlanmış emaye kadranlarıyla göz kamaştırdı. Bu sefer Romen rakamı indekslere yer veren modeller, markanın görkemli geçmişinden izler taşıyacak şekilde hazırlanmış. Seiko’nun 1913 senesinde ürettiği ve Laurel adını verdiği modeliyle birlikte 1895 tarihli bir de cep saatinden esinlenerek tasarlanan yeni modeller daha şimdiden koleksiyonerlerin radarına girdi bile.

Seiko-Laurel-1913.jpg

Seiko-pocket-watch-1895.jpg 

Yeni tanıtılan koleksiyonun ilk modeli olan Presage Automatic Chronograph (ref. SRQ023), geçtiğimiz yıl saatseverlerin beğenisine sunulan model ile hemen hemen aynı özellikleri paylaşıyor. 42mm çapında paslanmaz kasayla sunulan model, 14.9mm’lik toplam kalınlığıyla oldukça konforlu bir kullanım vaat ediyor. Dikey kavramalı ve kolon çarklı kronograf modülüyle dikkat çeken Caliber Ref.8R48’in hayat verdiği model, geçen yılki versiyondan farklı olarak, büyük numara indeks yerine Romen rakamlı bir kadran taşıyor.

Seiko-Presage-enamel-chronograph-SRQ023.jpg

Serini bir sonraki modeli ise Presage Multi-Hand Automatic (ref. SPB045) ismiyle sunuluyor. 40.5mm çapında ve 12.8mm kalınlığında paslanmaz çelik kasa ile gelen modelin kalbinde saat 6 noktasında yer alan tarih penceresi ve saat 9 yönünde yer alan güç rezerv göstergesi ile dikkat çeken Caliber Ref. 6R27 görev yapıyor.

Seiko-Presage-enamel-multi-hand-automatic-SPB045.jpg

Koleksiyonun geri kalan iki versiyonu ise markanın Caliber Ref. 6R15 ismini verdiği mekanizması ile hayat bulan iki yeni modelden oluşuyor.

40.5mm çapında yuvarlak kasa ile sunulan Presage Automatic (ref. SPB047) modeline, yine paslanmaz çelikten üretilmiş ancak fıçı (tonneau) formunda tasarlanmış 35.9mm x 46mm kasa ile geliyor.

Seiko-Presage-enamel-SPB047-and-SPB049-kapak-2.jpg

Koleksiyondaki tüm modellerin Eylül 2017 itibarıyla butik ve satış noktalarına ulaşması planlanıyor.

Benzer Haberler