alexa SNE533 | SNE535 | SNE537 | Street Series | Solar Diver | Prospex | Seiko | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

SEIKO Prospex Solar Diver ‘Street Series’

seiko-logo-new.png

Uzakdoğulu dev üretici Seiko, 1975 yılında ürün grubuna eklediği Tuna lakaplı model ailesine yeni katılan Prospex Solar Diver ‘Street Series’ koleksiyonunu duyurdu.

seiko-prospex-solar-diver-street-series-2-.jpg

Tuna ismi eminiz sadece Seiko’nun sadık hayranları için değil, tüm saat tutkunları için özel bir anlam ifade ediyordur. Ünlü markanın yıllar boyu pek çok başarılı dalgıç saatinin yanında özel bir yere sahip olan Tuna model ailesi, zaman içinde kimi zaman boyut kimi zaman ise sunduğu özellikler ile birbirinden ayrılan birçok varyasyona da ev sahipliği yaptı.

sne533-seiko-prospex-solar-diver-street-series-1-.jpg

İlk defa 1975 senesinde Seiko kataloglarında boy göstermeye başlayan model ailesi, markanın başarılı mühendislerinden Ikuo Tokunaga tarafından tasarlanmıştı. 600 metreye ulaşan su basıncına dayanıklılık değeri ile bir anda profesyonel dalgıçların en çok tercih ettiği modeller arasına giren Ref. 6159-7010, hafif titanyum alaşımından üretilmiş yekpare kasa, seramikten yapılmış kasa koruma parçası ve Helyum Çıkış Vanası’na olan ihtiyacı ortadan kaldıran L şeklinde tasarlanmış contasıyla saat terminolojisinde pek çok ilke de imza atmıştı.

sne535-seiko-prospex-solar-diver-street-series-3-.jpg

Ürün grubuna yeni katılan modeller, 200 metre su geçirmezlik değeri ve 47mm X 12mm boyutlarında tasarlanmış kasaları ile saat severlerin Baby Tuna olarak adlandırdığı platformu kullanıyor. Koleksiyonda yer alan üç farklı model, lacivert (Ref. SNE533), yeşil (Ref. SNE535) ve gri (Ref. SNE537) tema renkleri ile birbirinden ayrılıyor.

sne537-seiko-prospex-solar-diver-street-series-5-.jpg sne537-seiko-prospex-solar-diver-street-series-6-.jpg

seiko-prospex-solar-diver-street-series-1-.jpg

Modellerin tamamı tam şarjda kesintisiz 10 aylık kullanım süresi sunan güneş enerjili Caliber V157 mekanizma ile hayat buluyor. Çizilmelere dayanıklı Hardlex camların görev yaptığı kasaların dış koruma parçaları yeni modellerde seramik yerine plastikten üretilmiş.

sne537-seiko-prospex-solar-diver-street-series-1-.jpg

Kadran yüzeyine uygulanan pütürlü desen, oluk tasarımlı kauçuk dalgıç kayışlarında da göze çarpıyor. Seiko amblemli standart toka ile gelen kayışlar, gövde ve kadran rengine uygun tonlar taşıyor.

sne537-seiko-prospex-solar-diver-street-series-2-.jpg sne535-seiko-prospex-solar-diver-street-series-2-.jpg

sne533-seiko-prospex-solar-diver-street-series-3-.jpg

Kasım ayı sonu itibariyle Türkiye stoklarında olacak saatler 4,327 TL etiket fiyatıyla geliyor.

sne537-seiko-prospex-solar-diver-street-series-4-.jpg

sne533-seiko-prospex-solar-diver-street-series-2-.jpg sne535-seiko-prospex-solar-diver-street-series-1-.jpg
Benzer Haberler