alexa SPB253J1 | SPB255J1 | SPB257J1 | Seiko | Yeni Dalgıç Saatleri
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Seiko Siyah Temalı Yeni Dalgıç Saatleri

Seiko, dalgıç saatleri koleksiyonunda yer alan üç başarılı modeli, siyah temalı versiyonlarla yeniden yorumluyor. Yeni versiyonlar, markanın dalgıç saatleri ürün grubunda yer alan klasik ve modern temalı popüler modelleri temel alıyor.

seiko-dark-diver-12.jpg

Her biri siyah PVD kaplamalı çelik kasa ve siyah/beyaz/turuncu temalı bileşenlerle ürün grubunun standart modellerinden ayrılan yeni versiyonlar, markanın güncel otomatiklerinden Caliber 6R35 mekanizma ile çalışıyor.

seiko-dark-diver-1.jpg seiko-dark-diver-2.jpg

Seride yer alan ilk model olan SPB253, markanın en popüler Re-Issue modellerinden kabul edilen Prospex 1965 platformunu temel alıyor. 40.5mm çapındaki klasik kasa, versiyona özel olarak siyah PVD kaplamalı üretiliyor. Konforlu kasanın ön yüzünde, turuncu ve krem rengi karakterle bezenmiş siyah mineye sahip bezel yer alıyor. Siyah PVD kilitli tepenin eşlik ettiği kasa, 200 metreye kadar su geçirmiyor. Klasik tasarımıyla beğeni toplayan modele, siyah zemin üzerinde yoğun fosfor dolgulu bileşenlerin görev yaptığı, kolay okunabilir kadran eşlik ediyor. Şık model, biri kauçuk diğeri tekstil olmak üzere, iki adet siyah kayış ile birlikte satışa sunuluyor. SPB253, 5500 adet ile limitli üretiliyor.

seiko-dark-diver-4.jpg seiko-dark-diver-7.jpg

Hemen ardından gelen model, markanın 1968 yılında tanıttığı Ref. 6159-7001 modelini temel alan SPB255. Cushion (minder) tarzı kasasıyla markanın dalgıç saatleri konusundaki başarılı geçmişine vurgu yapan model, serinin diğer modellerinde olduğu gibi, siyah temayı paylaşıyor. Bu sefer 300 metre su basıncına dayanıklı tasarlanan 42mm çapındaki kasa, yine siyah PVD kaplamalı paslanmaz çelik malzemeden üretiliyor.  Saat 4 konumuna yerleştirilmiş kurma kolu ile vintage esintiler sunan modele yine siyah/krem/turuncu renklerin hakim olduğu bileşenler eşlik ediyor. 5500 adet ile sınırlı üretilen model, siyah tekstil kayış ile satışa sunuluyor.

seiko-dark-diver-8.jpg seiko-dark-diver-9.jpg

Serinin son modeli ise, yine markanın ikonik tasarımlarından Ref. 6105-8110 ya da saat dünyasında bilinen adıyla Captain Willard olarak karşımıza çıkıyor. Francis Ford Coppola’nın kült filmi Apocalypse Now’da başarılı aktör Martin Sheen tarafından takılan orijinal versiyondan ilham alan tasarım, bugün Seiko hayranlarının en beğendiği modellerin başında geliyor. 42.7mm çapındaki asimetrik kasası ve karakteristik kurma kolu muhafazaları ile ön çıkan Ref. SPB257, 200 metreye kadar su geçirmiyor. Siyah PVD kaplamalı paslanmaz çelik kasayı, serinin temasına uygun şekilde siyah/krem/turuncu renklerle tasarlanmış bileşenler tamamlıyor. Diğer modeller gibi 5500 adet ile limitli üretilen modele, siyah dokuma kayış eşlik ediyor.

seiko-dark-diver-11.jpg seiko-dark-diver-5.jpg

Benzer Haberler