alexa P3B/03 | P3B/06 | P3B Racing Team Models | Seven Friday | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Seven Friday P3B Racing Team Models

seven-friday-logo-new.png

Girişimci markaların öncü isimlerinden Seven Friday, motor sporlarından ilham alan yeni Racing Team Koleksiyonu’nun tanıttı. Markanın özgün DNA’sından detaylar taşıyan yeni koleksiyon, sarı ve kırmızı temalı iki farklı modelden oluşuyor.

seven-friday-p3b-racing-team-models-4-.jpg seven-friday-p3b-racing-team-models-6-.jpg

Saat dünyasında pek çok marka Formula 1 pistlerinden en zorlu ralli parkurlarına uzanan motor sporları ile bağlantılı modeller üretiyor. İnsanoğlunun makinelere duyduğu merakı, erkek egemen saat endüstrisiyle harmanlama fikrinden doğan modeller, saat meraklıları tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor. Girişimci ruhunu ticari başarıya çevirme konusunda benchmark kabul edilebilecek saat markalarının başında gelen Seven Friday de bu furyaya kayıtsız kalmayan isimlerin arasında yer alıyor.

seven-friday-p3b-racing-team-models-3-.jpg

Yeni tanıtılan koleksiyonda iki farklı model yer alıyor. Süper spor otomobillerle özdeşleşmiş sarı temalı model P3B/03 referansını taşırken, pistlerin coşkusunu bileklere taşıyan kırmızı temalı model ise P3B/06 referansıyla geliyor.

seven-friday-p3b-racing-team-models-2-.jpg seven-friday-p3b-racing-team-models-5-.jpg

Modellerin her ikisi de Gun Metal (silah metali) PVD kaplamalı paslanmaz çelik kasalar ile sunuluyor. Seven Friday’in sembolleşmiş tasarımını taşıyan kasaların boyutları 47,6mm x 47 mm olarak ayarlanmış. 30 metre su geçirmezliğe sahip kasaların ön yüzünde çizilmelere dayanıklı mineral cam kullanılmış. Masif tasarlanan arka kapakta ise geçmiş modellerden aşina olduğumuz NFC çip yer alıyor.

Seven Friday tarzı çok katmanlı kadranlar, modellerin renk temalarına uygun şekilde detaylandırılmış. Markanın endüstriye tarzda tasarladığı kadranlar, motor sporlarından ilham alan canlı sarı ve kırmızı renklerle gayet uyumlu bir görüntü sunuyor. Zemindeki karbon fiber desenin de bu uyuma katkısı büyük elbette.

seven-friday-p3b-racing-team-models-1-.jpg

Her iki modelin içerisinde de markanın ilk günden beri vazgeçmediği Miyota imzalı 82S7 otomatik mekanizma görev yapıyor. Sağlamlığı kadar kolay servis verilebilir mimarisiyle de saat endüstrisinin klasik mekanizmaları arasında yer alan Caliber 82S7 tam kurulumda 40 saatlik güç rezervi sunuyor.

Renk temasına göre tasarlanmış deri/kauçuk kombinasyonlu kayışlar ile satışa sunulması planlanan saat için belirlenen liste fiyatı ise 1.150 CHF.

Benzer Haberler