alexa HJTQHM18PP011 | Valentine’s Day | Precious | Harry Winston | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Sevgiliye Özel Tasarım

Altından kıymetli platin, tutkunun rengi kırmızı, göz kamaştıran pırlantalar ve zarafetin nişanı yakutlar... Harry Winston Sevgililer Günü’nü, Precious Valentine’s Day by Harry Winston modeliyle romantizmin doruklarında kutluyor.

hjtqhm18pp011-harry-winston-precious-valentine-s-day-by-harry-winston-1.JPG

Sevgililer Günü kimileri için heyecan, kimileri için burukluk anlamına gelirken, kimileri içinse herhangi bir şey ifade etmiyor. Ancak hepimiz, sevdiğimiz kişi tarafından hatırlanmayı ve küçücük bir sürprizle bile olsa mutlu edilmeyi, hadi itiraf edelim, çılgınlar gibi istiyoruz. Değerli taşları ağır metallerden kurtararak bu taşların doğal güzelliklerinin ve parıltılarının ön plana çıkmasını sağlayıp, Amerikan mücevher piyasasında bir anlamda devrim yaratan Harry Winston ise bugünü çok özel bir saatle, yalnızca 14 adet üretilen Precious Valentine’s Day by Harry Winston (Ref. HJTQHM18PP011) modeliyle kutlama şansı veriyor.

hjtqhm18pp011-harry-winston-precious-valentine-s-day-by-harry-winston-2.JPG

Sevgililer Günü için özel olarak tasarlanan ve sınırlı sayıda üretilen Precious Valentine’s Day by Harry Winston, zümrüt kesimin şık silueti ve kümeleme motifi olmak üzere markanın iki alametifarikasına ev sahipliği yapıyor. Saatin 18.5mm’lik platin, sekizgen silueti, yaklaşık 1.34 karat, 20 adet pırlanta kesim kırmızı yakutla öne çıkıyor. Yakutların kenarları açık bırakılarak her açıdan görülebilmesi sağlanmış ki bu da göz için adeta bir şölen yaratıyor. Bu düzen, açık kalan kenarlardan ışığın rahatça geçmesine izin vermesinin yanı sıra platin kasanın inceliğine de (5.30mm) dikkat çekiyor. Modelin kasasında 152 pırlanta, 20 pırlanta kesim yakut ve yaklaşık 0.39 karat 2 kalp kesim yakut olmak üzere toplamda 174 adet değerli taş bulunuyor. Precious Valentine’s Day by Harry Winston yalnızca 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

hjtqhm18pp011-harry-winston-precious-valentine-s-day-by-harry-winston-3.JPG

Sevgililer Günü’ne özel hazırlanan saatin sedef kadranında yalnızca saat-dakika kolları ve 18K beyaz altından üretilmiş zümrüt kesim Harry Winston logosu yer alıyor.

hjtqhm18pp011-harry-winston-precious-valentine-s-day-by-harry-winston-5.JPG

Harry Winston modelin tasarımında ‘kümeleme’ adı verilen ve markanın alametifarikası haline gelen bir teknikten faydalanmış. Söz konusu bu teknikle farklı kesimlerde pırlantalar neredeyse görünmez metal parçaların üzerine çeşitli açılarda yerleştirilerek değerli taşlardan üç boyutlu kümeler elde edilmiş.

hjtqhm18pp011-harry-winston-precious-valentine-s-day-by-harry-winston-4.JPG

Precious Valentine’s Day by Harry Winston modelinde de kasanın her iki ucunu süsleyen görkemli küme motifleriyle bu önemli tasarım özelliğine atıfta bulunulmuş. Farklı büyüklüklerde 152 pırlantayla döşeli beş adet damla kesim platin yaprak, yuvarlak olmayan yakutu çevreliyor. Pırlantalardan oluşan yatağın üzerine yerleştirilen kalp şeklindeki yakutlarsa yükseltisiyle dikkat çekiyor.

hjtqhm18pp011-harry-winston-precious-valentine-s-day-by-harry-winston-6.JPG

Kelimenin tam anlamıyla ‘romantik’ tasarıma sahip olan bu saat, İsviçre yapımı kuvars mekanizmayla çalışıyor. Model, kırmızı saten kayış ve 11 adet pırlantayla bezenmiş platin tokayla tamamlanıyor.

Benzer Haberler