alexa MontBlanc | Heritage Koleksiyonu | Sihh 2018 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

SIHH 2016 MontBlanc Heritage Koleksiyonu

montblanc-logo-son.png

MontBlanc Heritage Koleksiyonu

MontBlanc’ın 4810 koleksiyonundan sonra Heritage serisinin tüm yeni modellerini sizler için derledik.

Daha önce hazırladığımız 4810 serisinin haberini okumadıysanız linke tıklayabilirsiniz.

MontBlanc Heritage Chronometrie Chronograph Annual Calendar

MontBlanc bu yeni modeli ile daha önce yapmadığı bir şeyi yapıp annual calendar özelliği ile kronograf fonksiyonunu tek bir saatte birleştirmiş. Kadrandan bahsetmek gerekirse alt kadranların yerleşim düzeni tam bir harmoni içerisinde yapılmış. 12 noktasında ayın günlerini, 3 noktasında ay göstergesi, 6 noktasında haftanın günleri, 9 noktasında ise hangi ayda olduğumuzu takip edebiliyorsunuz. Bu bahsettiğim özelliklerin tamamı annual calendar komplikasyonun okunması için. Kronograf komplikasyonunun okunması ise 12,6 ve 9 konumunda bulunan alt kadranlara ikinci bir kol yerleştirilerek çözülmüş.

Montblanc-Heritage-Chronometrie-Chronograph-Quantiame-Annuel-1.jpg

Beyaz kadran üzerine kırmızı altın indeks ve kollar kullanan MontBlanc siyah timsah derisi kordon ile geliyor. 42 mm’lik kırmızı altın veya paslanmaz çelik kasa opsiyonuna sahip saatin su geçirmezliği 30 metre.

Montblanc-Heritage-Chronometrie-Chronograph-Quantiame-Annuel-2.jpg

MontBlanc Heritage Chronometrie Twincounter Date

40 mm’lik paslanmaz çelik kasaya sahip saatin su geçirmezliği 30 metre. Daha önceki modellerde gördüğümüz üzere kırmızı altın index ve kollar bu saatte de karşımıza çıkıyor. MB 24.23 kalibrenin bulunduğu saat siyah timsah derisi kordon ve paslanmaz çelik bilezik opsiyonuna sahip.

Montblanc-Heritage-Chronometrie-Collection-Twincounter-Date-1.jpg

Benzer Haberler