alexa Roger Dubuis | Excalibur | Spider | Pirelli | Sihh 2017 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

SIHH 2017: Roger Dubuis Excalibur Spider Pirelli Limited Edition

rogerlogo.jpg

İsviçre’nin yenilikçi saat markası Roger Dubuis ile İtalya menşeili araç lastik üreticisi Pirelli, marka ortaklığının ilk ürünü olan Roger Dubuis Excalibur Spider Pirelli Limited Edition modeli ile boy gösterdi. SIHH 2017 bünyesinde saatseverlerin beğenisine sunulan yeni model, çift flying tourbillon eşapmanı ile dikkat çekiyor.

Roger Dubuis Excalibur Koleksiyonu’nda yer alan model 47mm çapında ve titanyum üzerine siyah DLC ve mavi kauçuk kaplama ile son görünümüne kavuşmuş bir kasa içerisinde sunuluyor.

Roger-Dubuis-Excalibur-Spider-Pirelli-Edition-1.jpg

İskelet formunda tasarlanan saat, gücünü Caliber Ref. RD105SQ mekanizmadan alıyor. 365 parçadan oluşan mekanizma, iki adet flying tourbillon kafese sahip. Markanın diğer modellerinde olduğu gibi, Caliber Ref. RD105SQ da İsviçre Saat Endüstrisi’nin en önemli sertifikalarından biri kabul edilen Geneva Seal onayını taşıyor.

Roger-Dubuis-Excalibur-Spider-Pirelli-Edition-2.jpg

Saatin kayışında Pirelli’nin yarış lastiklerinde kullandığı kauçuk formülüne yer verilmiş. Kayışın üzerinde yer alan dikişler ise, Pirelli’nin resmi rengi olan mavi tonunda çalışılmış.

8 adet ile limitli model, 280,000 CHF fiyat etiketine sahip. Modele sahip olacak bu 8 şanslı kişi, Roger Dubuis – Pirelli ortalığında organize edilen ve 2 gün sürmesi planlanan VIP motor sporları etkinliğinde yer alacak. 

Benzer Haberler