alexa Watches & Wonders | Geneva | SIHH | Yeni Format | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

SIHH Yeni Yılda Watches & Wonders Organizasyonuna Dönüşüyor

Saat dünyasının en önemli fuarları arasında yer alan SIHH, yepyeni bir konseptle saatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Organizasyonun yenilenen yüzünün arkasında ise, yine saat meraklılarının yakından tanıdığı Watches & Wonders yer alıyor.

watches-wonders-geneva-new-format-sihh-1.jpg

Lüks saatçiliğin klasikleşmiş organizasyonları arasına yer alan ve bu sene 30. kez saat sektörünün nabzını tutmaya hazırlanan Salon International de la Haute Horlogerie (SIHH), yepyeni bir tarzla geliyor. Ocak ayından Nisan ayına kaydırılan tarih güncellemesi ve sektörün bir diğer majör etkinliği Baselworld’ten hemen önce planlanmasıyla gündeme gelen SIHH, bu sefer fuar konseptini tamamen değiştiriyor. Hatta tam karşılığıyla artık Watches & Wonders oluyor.

watches-wonders-geneva-new-format-sihh-3.jpg

Watches & Wonders, global manada lüks saatçiliği taçlandıran bir konsept olarak öne çıkıyor. 25-29 Nisan 2020 tarihleri arasında saat camiasını Cenevre’de bir araya getirmeye hazırlanan organizasyon, aynı zamanda, şehre yayılmış mekânlara daha geniş kitleleri davet ederek etkinliğin ilk kez kapılarını şehre açmasına da ev sahipliği yapacak.

watches-wonders-geneva-new-format-sihh-2.jpg

Salon International de la Haute Horlogerie (SIHH) 1991’den bu yana, dünyanın önde gelen perakendecileri, gazetecileri ve dünyanın dört bir yanından gelen VIP misafirlerine benzersiz kalitede sunduğu hizmetle saat dünyanın standartlarını belirleyen organizasyonların başında geliyordu. Watches & Wonders eliyle gerçekleşen bu dönüşüm ise sadece yerel profesyonellerin değil, “In the City” konsepti ile birlikte her türlü ziyaretçinin ilgisini çekeceği Cenevre şehir merkezindeki varlığıyla öne çıkıyor. Bu sayede halkın, özellikle de genç kesimin saatçilik kavramını keşfetmesine imkân sağlanması planlanıyor.

watches-wonders-geneva-new-format-sihh-4.jpg

Yeni konsept dahilinde faaliyet gösterecek alt etkinlikler ise Lab, Live ve In the City şeklinde başlıklara ayrılıyor. Her biri farklı temalara sahip bu alt grupların ilgi alanları ve etkinlikleri ise organizasyon tarafından şöyle açıklanıyor;

Bir önceki yılın başarısını temel alan “Lab”, katılımcı markaların yeni ürünleri kadar sektörün seyrini değiştirmeye aday yenilikleri de saat tutkunlarıyla buluşturmaya devam edecek. “Live”, uluslararası ürün tanıtımlarına ve özel duyurulara dünyanın ilk erişimini sunacak. Saat dünyasına dair hazırlanan kapsamlı içerik, sektör duayenleri tarafından yapılan Keynotes programı ile tamamlanacak. İlk defa, Cenevre’nin kendisi bu deneyimin bir parçası olacak. “In the City” vitrinlerin arkasına geçecek ve saatçilik yapımında en prestijli isimlerin muhteşem uzmanlığını sergileyecek.

watches-wonders-geneva-new-format-sihh-5.jpg

Yapılan konsept değişikliğin etkilerini önceden kestirmek zor elbette, ancak kesin olan şu ki bu sene bizleri bambaşka fuarlar bekliyor olacak.

Watches & Wonders Geneva

25 – 29 Nisan 2020 – Cenevre - İsviçre

Daha fazla bilgi için: www.watchesandwonders.com

watches-wonders-geneva-new-format-sihh-6.jpg

Benzer Haberler