alexa Seiko | Nano Universe | Steve Jobs | Reissue | Apple
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Steve Jobs’ın Kol Saati Seiko ve Nano Universe İş Birliği İle Geri Geliyor

seiko_logo800.jpg

Apple’ın kurucu ortaklarından Steve Jobs’ın saati Seiko ve Nano Universe iş birliği ile Japon pazarına özel tekrar satışa çıkarılıyor. $200 altı fiyatı ile dikkat çeken modele ait detaylar haberimizde. 

Seiko-Steve-Jobs-Nano-Universe-2.jpg

2011 senesinde aramızdan ayrılan,Apple Computer Inc.’ın kurucu ortaklarından Steven Paul Jobs hayat görüşü ve yaşam tarzı ile bir çok kişiye örnek olacak karaktere sahipti.

Seiko-Steve-Jobs-Nano-Universe-4.jpg

1984 yılında ünlü fotoğrafçı Norman Seeff’in kadrajından çıkan fotoğraflar bir çok kişi tarafından görülmüştür. Evinin oturma odasında şömine başında çekilen fotoğraflarda Jobs’ın kucağında Macintosh bilgisayar yer alıyordu. Odak noktası her ne kadar Macintosh olsa da Jobs’ın bileğindeki Seiko biz saat severlerin gözünden kaçmamıştı.

Seiko-Steve-Jobs-Nano-Universe-3.jpg

Geçtiğimiz sene açık arttırmada Steve Jobs’ın Seiko saati tam $42,500 dolara alıcı bulmuştu. Apple fanlarının ve koleksiyonerlerin büyük ilgi gösterdiği açık arttımada saatin yanında Jobs’ın efsaneleşmiş boğazlı kazağı ve hatta  Birkenstock terlikleri bile satıldı. Bu ilgiye karşılıksız kalmayan Seiko markası Steve Jobs’ın saatini tekrar limitli bir şekilde üretme kararı aldı. Tokyo merkezli kıyafet ve mücevher tasarımı yapan Nano Universe ile iş birliğine giden Seiko, saatlerini sadece Japon pazarında satışa sunacak.

Seiko-Steve-Jobs-Nano-Universe-1.jpeg

Steve Jobs’ın $42,500’a satılan saati.

İki farklı boyda satışa çıkacak saatler ayrıca iki farklı kadran rengine sahip olacak. Bunlardan beyaz olanı (orijinal olan) 1982 adet ile limitli olacakken, Nano Universe için üretilen siyah kadran versiyonlar 300 adet ile limitli olacak ve sadece Nano Universe satış noktalarında yer alacak. 33mm (orijinal boyut) ve 37mm kasa ölçülerine sahip olacak modeller siyah paslanmaz çelik kasa malzemesinden üretilmiş.

Seiko-Steve-Jobs-Nano-Universe-5.jpg Seiko-Steve-Jobs-Nano-Universe-6.jpg

İçerisinde oldukça basit bir Quartz mekanizmanın yer aldığı saat siyah dana derisi kordon ile beraber geliyor. Yaklaşık $180 etiket fiyatına sahip olacak saatler 10 Mart itibari ile satışa başlayacak. Sadece Japon pazarı için üretilen modelin tükenmesi uzun sürmeyecektir. Fakat kısa zaman geçmeden fırsatçılar tarafından Ebay’e düşeceğinden emin olabilirsiniz. 

Benzer Haberler