alexa Flymagic | Swatch | Sistem51 | Bienne | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Swatch Flymagic

İsviçre saat endüstrisinin dev ismi Swatch, hem teknolojik hem de estetik açıdan pek çok yeniliğe yer veren Swatch Flymagic konseptini tanıttı. Markanın Bienne’de yer alan yeni binasında gerçekleşen basın lansmanı ile duyurulan özel koleksiyon, her biri 500er adet ile limitli üç farklı modelden oluşuyor.

swatch-flymagic-13.jpg swatch-flymagic-14.jpg

swatch-flymagic-22.jpg swatch-flymagic-17.jpg

14 Şubat günü gerçekleşen etkinlikte tanıtılan yeni konsept, Swatch’un ulaşılabilirlikten ödün vermeden modern ve yenilikçi yapısını muhafaza etmeyi hedefleyen felsefesini başarıyla temsil eden detaylar sunuyor.

swatch-flymagic-10.jpg swatch-flymagic-9.jpg

swatch-flymagic-8.jpg

Yeni koleksiyon, oldukça iddialı hatlarla tasarlanmış 45mm çapında ve 14.8mm yüksekliğinde kasa içerisinde sunuluyor. İki adet paslanmaz çelik ve bir de paslanmaz çelik üzeri pembe altın PVD kaplama versiyonu bulunan kasa, 30 metre / 3 bar su basıncına dayanıklı üretilmiş. Swatch’un sembolleşmiş tasarım detaylarının yanı sıra ön yüzünde yer alan türbin tarzı karakteristik bezeli ile dikkat çeken kasanın ön yüzünde de çizilmelere dayanıklı safir kristal cam kullanılmış.

swatch-flymagic-2.jpg

Hemen her bileşeninde hem teknik hem de estetik yenilikler sunan modelin kadranı da göz alıcı bir tasarıma sahip. İskelet tarzında hazırlanan kadran, konsept gereği baş aşağı yerleştirilmiş mekanizmanın dişli grubunu gözler önüne seriyor. Modelin tasarımında yer alan en önemli yeniliklerden olan şeffaf rotorun hareketi kadrandan izlenebiliyor. Ters dönmüş mekanizmanın kollarını saat yönünde hareket ettirebilmek için tasarlanan modül ise kadranın merkez kısmına yerleştirilmiş. Modellerin limitli üretimine ait bilgiler de yine merkezde yer alan halkanın üzerine eklenmiş. Mekanizmanın ters yerleştirilmesinden ötürü saat yönünün aksi yöne hareket eden küçük saniye göstergesine ise dokunulmamış.

swatch-flymagic-1.jpg

swatch-flymagic-11.jpg swatch-flymagic-12.jpg

Yeni modelin içerisinde markanın Caliber Flymagic adını verdiği mekanizma yer alıyor. Sistem51 platformu temel alınarak tasarlanan mekanizma ters çevrilmiş ve 15 ilave parça ile modifiye edilmiş. Mekanizmanın öne çıkan özelliği sadece bunlar değil… Caliber Flymagic, Nivachron adını taşıyan ve manyetik ortamlardan etkilenmeyen yeni bir kıl zemberek ile donatılmış. 19u taş olmak üzere toplam 66 parçadan oluşan mekanizmanın çalışma frekansı 3Hz, tam kurulumda sunduğu güç rezerv süresi de 90 saat olarak ayarlanmış. Kasanın ön yüzünde yer alan rotor ise altındaki mekanizmayı görünür kılacak şekilde şeffaf malzemeden üretilmiş.

swatch-flymagic-3.jpg

Flymagic Koleksiyonunda yer alan modeller bir adet kauçuk, iki adet de dana derisi olmak üzere toplam üç farklı kayış ile geliyor. Üç model de koleksiyona özgü tasarlanmış özel kutuları içerisinde ve CHF 1500,00 fiyat etiketi ile satışa sunuluyor. Her biri 500er adet ile limitli modellerin, 30 Nisan 2019 tarihinde satış noktalarına ulaşması ön görülüyor.

swatch-flymagic-4.jpg swatch-flymagic-5.jpg

swatch-flymagic-18.jpg swatch-flymagic-20.jpg

swatch-flymagic-16.jpg swatch-flymagic-19.jpg
Benzer Haberler