alexa Sistem 51 | Swatch | Stainless Steel | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Swatch Sistem 51 Koleksiyonuna Yeni Bir Soluk Getirdi

swatch-logo.png

Tarihler 2013 senesini gösterdiğinde, Baselworld fuarının en çok konuşulan konularından birisi Swatch’ın sektöre yeni bir soluk getiren Sistem 51 konsepti olmuştu. Tamamı makineler tarafından üretilen Sistem 51 saatleri, fabrikasyon kalibreleri ve 90 saatlik güç rezervleri ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Swatch-Sistem-51-rony-Automatics-Stainless-Steel-1.jpg

Piyasaya çıktığı ilk zamanlar birçok kullanıcı saatin satış noktalarına ulaşmasını dört gözle bekler olmuş, hatta sabırsız birçok meraklı saati yurtdışından sipariş etmenin yollarını aramaya koyulmuştu. Bunda en büyük etken tabii ki $150 gibi bir fiyat etiketi ile çıkmış olmasıydı. Bu durumun farkında olan Swatch, her sene yaptığı eklemelerle koleksiyona olan ilgiyi sıcak tutmayı başardı.

Swatch-Sistem-51-rony-Automatics-Stainless-Steel-3.jpg

Swatch-Sistem-51-rony-Automatics-Stainless-Steel-3.jpg

Saate yapılan en büyük eleştiriler plastik kasası ve buna bağlı olarak saatin çok gürültülü çalışmasıydı. Bu sene tanıtılan modeller ile bu sorun ortadan kalkacak gibi gözüküyor zira Swatch Sistem 51 koleksiyonuna paslanmaz çelik kasaya sahip modelleri de eklemeye başladı.

swatch-sistem-51-kapak-.jpg

Paslanmaz çelik kasa opsiyonu ile beraber paslanmaz çelik bilezikli modelleri de saatseverlerin beğenisine sunulan yeni Sistem 51 koleksiyonu farklı renk ve desenlerde hazırlanmış kadran seçenekleri ile de dikkat çekiyor.

Swatch-Sistem-51-rony-Automatics-Stainless-Steel-4.jpg

Söz konusu güncellemelerin Sistem 51’i daha da cazip hale getireceğine şüphemiz yok zira şimdiye kadar plastik kasası ve sınırlı görsel alternatifleriyle mekanik saat meraklılarının çok da sıcak bakmadığı bu ilginç koleksiyon, paslanmaz çelik kasalı yeni modelleri ile kesinlikle yakından görülmeyi hak ediyor.

Swatch-Sistem-51-rony-Automatics-Stainless-Steel-9.jpg

Benzer Haberler