alexa Swatch | Tate Gallery Koleksiyonu | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Swatch x Tate Gallery Koleksiyonu

Saat dünyasının dev isimlerinden Swatch, yeni iş birliğini dünyaca ünlü Tate Gallery ile gerçekleştiriyor. Yeni modeller, Matisse, Miró ve Louise Bourgeois'in de aralarında bulunduğu yedi sanatçıya neşeli bir saygı duruşu niteliği taşıyor.

swatch-tate-gallery-koleksiyonu-1.jpg

Swatch ve Tate Galerileri arasındaki ortaklık, sanatsal bağlarını uzun süredir kutlayan ve son kırk yılda Keith Haring, Yoko Ono ve Annie Leibovitz gibi sanatçılarla çalışan saat üreticisi için doğal bir ortaklık olarak karşımıza çıkıyor.

swatch-tate-gallery-koleksiyonu-2.jpg swatch-tate-gallery-koleksiyonu-3.jpg

Swatch x Tate Koleksiyonu, JMW Turner, Marc Chagall, Joan Miró, Fernand Léger, Henri Matisse, Wilhelmina Barns-Graham ve Louise Bourgeois gibi sanatçılara, sanatçıların farklı tarzlarına sadık kalarak üretilen bir saat serisiyle saygı duruşunda bulunuyor.

swatch-tate-gallery-koleksiyonu-4.jpg swatch-tate-gallery-koleksiyonu-5.jpg

Swatch x Tate Gallery Koleksiyonu, daha önceki sanat iş birliklerinde görülmemiş bir şekilde Swatch markasının özünü yansıtıyor. Ortaklığımız, zamanın, tarzın ve kişisel ifadenin bir yolculuğunu temsil ediyor. Bu yılki koleksiyon için seçilen ikonik sanatçılar ve benzersiz eserler, Swatch’un sınırları zorlayan, yenilikçi, pozitif provokasyon ve yaşama sevincini benimsiyor. Swatch uzun süredir süregelen sanat iş birlikleri ile biliniyor ve daha fazla insanın sanata erişmesini sağlıyor. Swatch, kullanıcılarına eşsiz sanat eserlerinden ilham alarak tasarladığı saatlerle kendilerini ifade etme fırsatı sunuyor. Swatch'un değerlerine benzer şekilde Tate'de, dönem ve türleri kapsayan koleksiyonları ile herkesi müzenin yaşamına dahil olmaya davet eden benzersiz Tate Modern Lates programıyla tanınan mükemmel bir ortak. Swatch, kullanıcılar için başyapıtlar tasarlayıp, onlara saat seçimleriyle kendilerini ifade etme şansı veriyor, tıpkı sanatçıların eserleriyle kendilerini ifade ettikleri gibi. Bu sayede kullanıcılar, başkalarıyla bağlantı kurabilir ve kendilerini özgürce ifade edebilirler.

swatch-tate-gallery-koleksiyonu-6.jpg swatch-tate-gallery-koleksiyonu-7.jpg

swatch-tate-gallery-koleksiyonu-8.jpg

‘Swatch ile iş birliği yapacak olmaktan ve aynı vizyona sahip bir kuruluşla ortak çalışacak olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Tate’in çeşitli koleksiyonunu daha geniş bir kitleye ulaştırmak için saat koleksiyonu oluşturmak, bizler için harika bir fırsat.’ - Hamish Anderson, Tate Enterprises CEO’su

swatch-tate-gallery-koleksiyonu-9.jpg swatch-tate-gallery-koleksiyonu-10.jpg

Swatch x Tate Gallery Koleksiyonu, 21 Mart’tan itibaren dünya çapında tüm Swatch mağazalarında ve swatch.com.tr’de yer alacak. Ayrıca koleksiyon Tate’in galeri mağazalarında ve shop.tate.org.uk   adresinde satışa sunulacak.

swatch-tate-gallery-koleksiyonu-11.jpg

TATE HAKKINDA
Tate, dünyanın en büyük modern ve çağdaş sanatını ve 1500 yılından bugüne kadar İngiliz sanatının en iyi eserlerini sergiliyor. Her yıl, Tate Britain, Tate Modern, Tate Liverpool ve Tate St Ives galerileri milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor ve unutulmaz sergiler, etkileyici eserler ve benzersiz etkinlikler sunuluyor. Bu faaliyetlerin merkezinde, resimlerden heykellere, enstalasyonlardan performanslara kadar uzanan 70.000’den fazla eserden oluşan bir koleksiyon bulunuyor. Tate, bu koleksiyonu halk adına koruyor ve dünyanın dört bir yanındaki müze ve galerilerle paylaşarak, dünyanın en büyük sanat ödünç verenlerinden biri olarak hizmet veriyor. Daha fazla bilgi için www.tate.org.uk adresini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Haberler