alexa TAG Heuer | WBP201F.BA0632 | Aquaracer | Professional 300 | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Aquaracer Professional 300 Orange Diver Ref. WBP201F.BA0632

TAG Heuer, orta seviye dalgıç saatleri segmentindeki bayrak gemisi Aquaracer Professional grubunu genişletmeye devam ediyor. Canlı turuncu tonuyla geç kalan yaza olan özlemimizi hatırlatan yeni TAG Heuer Aquaracer Professional 300 Orange Diver mercek altında.

tag-heuer-aquaracer-professional-300-orange-diver-1.jpg

Saat dünyasının en popüler segmenti ya da saat tipi hangisi diye sorsalar, eminim birçoğumuz dalgıç saatlerini söyler. Peki, bu saatleri bu derece tercih edilebilir hale getiren ne? Bu soruya YouTube kanalımızda paylaştığımız sohbetlerimizden birinde cevap verdiğimi hatırlıyorum. Dalgıç saatleri, aslında insanoğlunun doğaya karşı kazandığı zaferleri sembolize ediyor. Suya dayanıklı saatler ile başlayan serüven, insanlığın bitmek bilmeyen keşfetme güdüsünün de yardımıyla dünyanın en derin noktalarına inebilen mikro-mekanik mühendislik mucizelerine evriliyor. Doğası gereği güçlü, sportif, dayanıklı ve şık tasarlanan bu saatler, sadece saat hobisine gönül veren meraklıları değil, “iyi bir saat” almak isteyen son kullanıcının bile ilk tercihi arasında yer alıyor.

tag-heuer-aquaracer-professional-300-orange-diver-2.jpg

Tabi markalar da bu duruma kayıtsız kalmıyor. Yüksek teknolojinin yardımıyla her geçen gün zorlanan limitler ve kırılan rekorlar, hayatının büyük bir bölümünü masa başında geçiren kara dalgıçlarını etkilemeye devam ediyor. İsviçre Saat Endüstrisinin köklü isimlerinden TAG Heuer de dalgıç saatleri kategorisindeki başarılı modelleri ile saat severlerin radarından hiç çıkmıyor. Aquaracer Professional serisi ile kaliteli ve profesyonel ihtiyaçları karşılayabilecek saatleri görece iyi fiyat ve güçlü marka imajı ile birleştiren marka, bu ürün grubu içindeki yerini her geçen gün sağlamlaştırıyor.

tag-heuer-aquaracer-professional-300-orange-diver-3.jpg

TAG Heuer Aquaracer Professional serisine eklenen en son model ise, dalgıç saatlerinin vazgeçilmez renklerinde turuncu kadranıyla biz saat severlere göz kırpıyor. 

tag-heuer-aquaracer-professional-300-orange-diver-4.jpg

Yeni model 43mm çapında tasarlanmış, güncel Aquaracer Professional kasası ile geliyor. Geniş boynuzları ile karakteristik bir görüntü sunan kasanın ön yüzünde, alt kısmında tarih diskini büyüten mercek bulunan safir kristal cam görev yapıyor. Yine model ailesine özgü tasarımıyla öne çıkan düz kenarlı bezel, siyah seramik malzemeden üretilmiş mineye ev sahipliği yapıyor. 300 metre su geçirmezlik değeri ile profesyonel kullanıma da yeşil ışık yakan kasaya, üzerinde klasik dalgıç başlığı kabartması bulunan masif çelik kapak eşlik ediyor. Üçgen koruma çıkıntıları ile korumaya alınan vidalı kurma kolunun üzerinde TAG Heuer logosu bulunuyor.

tag-heuer-aquaracer-professional-300-orange-diver-5.jpg

Modele, canlı turuncu tonunda tasarlanmış bir kadran eşlik ediyor. Dalgıç saatleri için klasikleşmiş kadran renkleri arasında yer alan bu tonun, su altında en net görünen renklerden biri olduğunu da ekleyelim. Enine çizgileri ile tekne gövdelerindeki tik ağacı kaplamaya gönderme yapan kadranın saat 6 hizasında tarih penceresi yer alıyor. Düz kenarlı bezelden ilham alınarak tasarlanan karakteristik indeksler ve kalın kollar, Super-LumiNOVA fosfor dolgusu ile en karanlık ortamlarda bile yeterli okunabilirlik vadediyor. 

tag-heuer-aquaracer-professional-300-orange-diver-6.jpg

Yeni modelde, markanın giriş seviye otomatik mekanizmalarından Caliber 5 görev yapıyor. Sağlamlığı kanıtlanmış Sellita SW200-1 mekanizma temel alınarak tasarlanan mekanizma, birçok TAG Heuer modelinde kullanılıyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan mekanizma, günümüzde artık biraz zayıf kalan 38 saatlik güç rezerviyle puan kaybetse de, saatin fiyatına olan olumlu katkısından dolayı kendini affettiriyor. 

tag-heuer-aquaracer-professional-300-orange-diver-7.jpg

TAG Heuer Aquaracer Professional 300 Orange Diver, model ailesinin imza detaylarından, üç parçalı paslanmaz çelik bilezik ile geliyor. Sportif  bilezik 1.5cm’e kadar ayar olanağı sunan ince ayar sistemi ile hemen her bilekle mükemmel uyum vadediyor. Metal bileziğin kullanım konforuna diyecek bir şey yok ancak modeli tamamen görsellik üzerinden ele alırsak, şahsen ben siyah kauçuk kordonla çok daha şık bir görüntü elde edileceğine kesin gözüyle bakıyorum. Hatta mümkünse direkt limitli üretim WBP208C.FT6201 modelindeki delikli kauçuk kayış diyorum.

tag-heuer-aquaracer-professional-300-orange-diver-18.jpg

Standart (limitli üretim olmayan) koleksiyonda yer alan model CHF 3,200 etiket fiyatı ile satışa sunuluyor.

Bir türlü gelemeyen yazı çağrıştıran turuncu rengiyle içimizi ısıtan model, modern çizgileri ve güçlü özellikleri ile “bu yazın saati” olmaya aday görünüyor.

Benzer Haberler