alexa Autavia 60th Anniversary Collection | TAG Heuer | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Autavia 60th Anniversary Collection

TAG Heuer, bu yıl 60. yılını kutladığı Autavia model ailesini üç yeni modelle genişletiyor.

tag-heuer-autavia-chronometer-flyback-17.jpg tag-heuer-autavia-chronometer-flyback-10.jpg

TAG Heuer’in efsane model aileleri arasında yer alan Autavia, Auto ve Aviation kelimelerinden türetilmiş bir isim. Özellikle 70li yıllarda çok popüler olan model ailesi, 2019 retro-yeni bir tarzda tekrar tasarlanmış ancak koleksiyon içerisinde kronograf fonksiyonlu bir versiyona yer verilmemişti. Autavia için imza niteliğinde olan bu komplikasyon, seriye eklenen yeni modellerle koleksiyona geri döndü.

tag-heuer-autavia-chronometer-flyback-3.jpg

Yeni seride yer alan modellerden ilk ikisi Flyback Kronograf özelliği ile öne çıkıyor. Siyah DLC kaplama paslanmaz çelik ve paslanmaz çelik versiyonları bulunan yeni model, 42mm çapında kasa ile geliyor. Her iki tarafında da safir kristal camların görev yaptığı kasanın ön yüzünde, seramik mineli 60dk.’lık bezel yer alıyor. Sportif kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor.

tag-heuer-autavia-chronometer-flyback-11.jpg

Siyah DLC versiyona yine renk siyah bir kadran eşlik ediyor. Paslanmaz çelik model ise, gümüş zemin üzerine siyah alt kadranlı bir kadrana ev sahipliği yapıyor. Super-LumiNOVA kaplı aplik indeksler ve geniş kollar, hemen her ortamda yeterli okunabilirliği sağlıyor.

tag-heuer-autavia-chronometer-flyback-13.jpg tag-heuer-autavia-chronometer-flyback-5.jpg

Yeni modellere Flyback Kronograf özellikli Caliber Heuer 02 hayat veriyor. COSC sertifikalı in-house mekanizma, tam kurulumda 80 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

tag-heuer-autavia-chronometer-flyback-12.jpg

Koleksiyonun üçüncü üyesi ise, diğer iki modelden farklı olarak, GMT fonksiyonuna ev sahipliği yapıyor. 42mm çapında tasarlanan kasanın ön yüzünde safir kristal cam ve iki renkli 24 saat mineli bezel bulunuyor. Çelik arka kapakla gelen kasa 100 metreye kadar su geçirmiyor.

tag-heuer-autavia-chronometer-flyback-14.jpg tag-heuer-autavia-chronometer-flyback-15.jpg

Güneş ışını yüzey desenli mavi kadranın eşlik ettiği model gücünü, Sellita tabanlı Caliber 7 mekanizmadan alıyor. İkinci zaman dilimi özelliği bulunan mekanizma COSC sertifikasyonu taşıyor. Koleksiyonun GMT fonksiyonlu tek modeli olan TAG Heuer Autavia 60th Anniversary GMT 3 Hands, TAG Heuer imzalı metal bilezik ile satışa sunuluyor. Model (WBE511A.BA0650) için belirlenen liste fiyatı ise EUR 4,000.

Her iki model de siyah timsah derisi kayış ile satışa sunuluyor. Fiyatlar ise şu şekilde;

tag-heuer-autavia-chronometer-flyback-4.jpg

EUR 5,950 CBE511B.FC8279 (çelik)

tag-heuer-autavia-chronometer-flyback-16.jpg

EUR 6,600 CBE511C.FC8280 (DLC)

Benzer Haberler