alexa TAG Heuer | Autavia | UAE | Limited Edition | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Autavia UAE Limited Edition

tag-heuer-logo.png

Yakın zamanda markanın manevi başkanlığı görevine devam eden efsane isim Jack Heuer’in doğum günü anısına üretilen yeni versiyon ile gündeme gelen TAG Heuer Autavia, Birleşik Arap Emirlikleri için özel olarak tasarlanan yeni modeli ile bir kez daha boy gösterdi.

Heuer’in ikonik modellerinden Autavia Ref. 2446 “Nina Rindt” temel alınarak tasarlanan Autavia Heuer 02 modeli, TAG Heuer ürün grubunda yer alan Heritage Koleksiyonu içerisinde bayrak gemisi model olarak yer alıyor. 1960lı yıllarda üretilen orijinal versiyon ile büyük benzerlikler sunan Autavia Heuer 02 platformu, geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve Birleşik Arap Emirlikleri pazarı için özel üretilen yeni bir model ile tekrar gündeme geldi.

tag-heuer-autavia-uae-limited-edition-4.jpg

Yeni model, krem rengi kadran üzerine metalik kahverengi kronograf alt-kadranları ve aynı tonda hazırlanmış bezel insert’ü ile dikkat çekiyor. Vintage konsepte uygun şekilde koyu tonda SuperLuminova dolgulu kolların ve indekslerin eşlik ettiği kadranda klasik Heuer logosu yer alıyor.

tag-heuer-autavia-uae-limited-edition-2.jpg

Modelin kasası Autavia Heuer 02 model ailesinde kullanılan 42mm çapında paslanmaz çelikten üretilmiş kasa olarak tercih edilmiş. 100 metre su geçirmezlik değeri sunan kasanın her iki yüzünde de çizilmeye dayanıklı safir kristal camlar kullanılmış.

tag-heuer-autavia-uae-limited-edition-1.jpg

Yeni modelin içerisinde TAG Heuer ürün grubunda farklı modellere de hayat veren Caliber Heuer 02 görev yapıyor. Kolon çarklı ve dikey kavramalı kronograf modülüne yer veren otomatik mekanizma tam kurulumda 75 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

Modelin üzerinde eskitilmiş efektli kahverengi dana derisi kayış yer alıyor. Vintage konsepte uyumlu bir duruş sergileyen kayışa paslanmaz çelik toka eşlik ediyor.

Sadece 150 adet ile limitli üretilen modellerin 10 tanesi Dubai Watch Week kapsamında saat meraklılarına sunulmuştu. Kalanlar ise Aralık 2018 itibarıyla 5770,00 USD (BAE liste USD karşılığı) fiyatla satışa sunulacak. Yeni TAG Heuer Autavia UAE Limited Edition modeli, Orta Doğu’nun önemli saat satış zincirlerinden Ahmed Seddiqi & Sons mağazalarından alınabilecek.

tag-heuer-autavia-uae-limited-edition-3.jpg

Benzer Haberler