alexa TAG Heuer | Carrera | Chronograph | 44mm | Sport | Green
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Carrera Chronograph 44mm Sport Ceramic Bezel Green

TAG Heuer, geçtiğimiz yıllarda ürün grubuna eklediği sportif model ailesi Carrera Chronograph 44mm’yi, saat dünyasının en popüler renklerinden yeşil ile buluşturuyor.

tag-heuer-carrera-chronograph-44-mm-sport-1.jpg

Markanın zengin ürün grubuna efsanevi Carrera Koleksiyonu altında eklenen Carrera Chronograph 44mm, TAG Heuer’in motor sporları ile dolu geçmişini günümüze taşıyan neo-klasikler arasında kabul ediliyor. Markanın DNA’sını modern zamanların gereksinimleri ile harmanlayarak sunan model ailesi bugün, saat dünyasını kasıp kavuran yeşil furyasıyla tanışıyor.

tag-heuer-carrera-chronograph-44-mm-sport-2.jpg

Yeni model 44mm çapında ve 15mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Mat yüzey formu ile sportif bir karaktere bürünen kasaya, parlatılmış bileşenler eşlik ediyor. Modelin öne çıkan özelliği olan yeşil tema, kasanın ön yüzünde bulunan takimetrik ölçekli skala ile donatılmış bezelde bizleri karşılıyor. Çizilmelere dayanıklı seramik alaşımından üretilen bezel, renk temasına vurgu yaparken modelin motor sporları DNA’sının da altını çiziyor. Ön ve arka yüzünde safir kristal camların görev yaptığı kasaya piston tarzı kronograf butonları ve TAG Heuer amblemli kurma kolu eşlik ediyor. Sportif model, 100 metre su geçirmezlik değeri ile yaz boyu bileğinizi süslemeye yeşil ışık yakıyor.

tag-heuer-carrera-chronograph-44-mm-sport-3.jpg

Koleksiyona yeni eklenen modelin yeşil teması, şık ve işlevsel tasarımı ile dikkat çeken kadranda devam ediyor. Güneş ışını formlu zemine uygulanan yeşil ton, farklı açılardan gelen ışık altında değişik renklere bürünüyor. SLN fosfor dolgulu baton kollar ve indeksler, hemen her koşulda hızlı ve net okunabilirlik vadediyor. Tri-Compax diziliminde tasarlanan kadranın tarih penceresi ise, saat 6 indeksinin hemen üzerinde yerini alıyor. 

tag-heuer-carrera-chronograph-44-mm-sport-4.jpg

Yeni model gücünü, markanın yeni nesil in-house mekanizmalarından olan Caliber Heuer 02’den alıyor. Entegre, kolon çarklı ve dikey kavramalı kronograf özelliğinin yanı sıra tarih göstergesine de bünyesinde yer veren otomatik mekanizma, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda sunduğu 80 saatlik güç rezerv süresi ile göz dolduruyor.

tag-heuer-carrera-chronograph-44-mm-sport-5.jpg

Şık model, biri paslanmaz çelik bilezik diğeri ise tıpkı bir bilezik gibi duran tasarımı ile dikkat çeken yeşil kauçuk kayış olmak üzere iki kordon alternatifi ile geliyor. Modele dair referans ve fiyat bilgileri ise şöyle;

tag-heuer-carrera-chronograph-44-mm-sport-6.jpg

CBN2A1N.FT6238 – Kauçuk Kayış – EUR 6,200

tag-heuer-carrera-chronograph-44-mm-sport-7.jpg

CBN2A1N.BA0643 – Paslanmaz Çelik Bilezik – EUR 6,400

Benzer Haberler