alexa Heuer-01 | Carrera | TAG Heuer | Skeleton | Baselworld 2017 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Carrera Heuer-01 43mm Skeleton

tag-heuer-logo.png

Motor sporları temalı serileriyle saatseverlerin gönlünde taht kuran markaların başında gelen TAG Heuer, koleksiyonuna 2015 senesinde eklediği Carrera Heuer-01 modelinin iskelet versiyonunu tanıttı.

tag-heuer-carrera-heuer-01-baselworld-2017-1.jpg

Siyah, lacivert ve kahverengi olmak üzere üç farklı versiyon ile satışa sunulması planlanan modeller, Carrera ürün grubunun DNA’sından kopmayan modern ve özgün çizgiler taşıyor.

Markanın Pre-TAG döneminden beri devam eden klasik ürün gruplarından olan Carrera, 2015 senesinde yeni bir versiyon ile koleksiyona taze kan sağlamıştı. Model ailesinin geçmişine bakıldığında belki de kökleriyle en az bağlantılı versiyon olan Carrera Heuer-01, ilginç bir şekilde oldukça iyi bir satış grafiği yakalamayı da başarmıştı. Markanın yüksek fiyatlı modelleri arasında yer alan Carrera Heuer-01, 2016 senesinde 43mm çapında yeni bir versiyon ile saatseverlerin karşına bir kez daha çıkarken, model ailesinin iskelet kadranlı versiyonu, mevcudiyetine 45mm’lik kasa ile devam etmişti.

Yaklaşan Baselworld 2017 öncesi birbiri ardına gelen yenilikler arasında yerini almayı ihmal etmeyen TAG Heuer, sevilen model ailesi Carrera Heuer-01’in iskelet kadranlı ve 43mm kasa çaplı versiyonunu tanıttı.

tag-heuer-carrera-heuer-01-baselworld-2017-2.jpg

Siyah, lacivert ve kahverengi olmak üzere üç farklı versiyon ile satışa sunulması planlanan modeller, Carrera ürün grubunun DNA’sından kopmayan modern ve özgün çizgiler taşıyor.

Yeni seride yer alan tüm modeller, 43mm çapında satine paslanmaz çelik kasa, perfore pencereye sahip kadran, paslanmaz çelik geçme saat markörleri ve gümüş renginde finisaja sahip mekanizma ortak özelliklerini taşıyor. Kadran rengine uyumlu şekilde tasarlanan seramik bezel ile dikkat çeken versiyona özgü detaylar, iskelet kadranı oluşturan iç çemberlerde, saat 9 noktasında yer alan alt kadranın çerçevesinde ve TAG Heuer logosunun arka plan renginde de kendini belli ediyor. Klasik 6-9-12 diziliminde tasarlanan kronograf kadranın tarih penceresi ise, saat 3 noktasında bulunuyor.

tag-heuer-carrera-heuer-01-baselworld-2017-5.jpg

Carrera Heuer-01 serisi, markanın Chevenez – İsviçre’de bulunan fabrikasında üretilen Caliber Ref. Heuer 01 ile hayat buluyor. 28800vph hızında çalışan otomatik kurgulu mekanizma, kolon çarklı kronograf modülü taşıyor ve tam kurulumda 50 saatlik güç rezervi sunuyor.

tag-heuer-carrera-heuer-01-baselworld-2017-3.jpg

Resmi tanıtımı için Baselworld 2017 fuarı ön görülen modeller, versiyonun renk temasına uyumlu şekilde tasarlanmış deri veya kauçuk kayış alternatiflerinin yanı sıra bir de paslanmaz çelik bilezik opsiyonu ile satışa sunuluyor.

tag-heuer-carrera-heuer-01-baselworld-2017-6.jpg

Yeni modeller için henüz resmen açıklanmış bir fiyat bilgisi yer almasa da beklentiler 5000,00 CHF bandının altında bir rakamı işaret ediyor.

Benzer Haberler