alexa CBG2013.BA0657 | Ayrton Senna Edition | Heuer 02 | Carrera | TAG Heuer | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Carrera Heuer 02 Ayrton Senna Edition (Ref. CBG2013.BA0657)

Motorsporları bağlantılı markalar arasında ilk akla gelen isimlerden olan TAG Heuer, Formula 1 dünyasının efsane ismi 02 Ayrton Senna anısına tasarladığı yakın tarihli modellerinden Carrera Heuer 02 Ayrton Senna Edition ile mercek altında...

cbg2013-ba0657-tag-heuer-carrera-heuer-02-ayrton-senna-edition-1.jpg

TAG Heuer’in belki de en önemli karakteristik özelliklerinden biri, markanın tüm hayatı boyunca motorsporları ile olan dirsek temasını kaybetmemesi diyebiliriz. Heuer zamanlarında başlayan bu ilişki, markanın TAG (Techniques d’Avant Garde) tarafından satın alındığı dönemde de devam edip günümüze kadar gelmeyi başardı. Markanın Formula 1’in zorlu pistlerinde şekillenen geçmişi sayesinde bugün pek çok motorsporları tutkunu ve saat meraklısı, TAG Heuer’in efsaneleşmiş modellerini zevkle kullanmaya devam ediyor.

cbg2013-ba0657-tag-heuer-carrera-heuer-02-ayrton-senna-edition-8.jpg

Bugün inceleme için seçtiğimiz model ise, bir dönem markanın elçiliğini de yapmış olan, efsanevi Formula 1 pilotu Ayrton Senna için hazırlanan serinin yakın tarihli örnekleri arasında yer alıyor. Genç yaşta geçirdiği kaza ile aramızdan ayrılıp tüm motorsporları camiasını yasa boğan yetenekli pilot için tasarlanmış modele, gelin yakından bakalım.

cbg2013-ba0657-tag-heuer-carrera-heuer-02-ayrton-senna-edition-3.jpg

Model için markanın yine güncel platformlarından Carrera Heuer 02 tercih edilmiş. 43mm çapıyla spor-kronograf karakterli bir model için başarılı bir başlangıç noktası sunan kasa, modele özgü bazı güncellemelerle donatılmış. Paslanmaz çelikten üretilen kasanın ön yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal cama ve mat siyah seramikten yapılmış bezele yer verilmiş. Üzerinde ünlü pilotun ismini kırmızı harflerle yazıldığı bezel hem malzeme hem de tasarım olarak saatin sportif karakterini ön plana taşıyor. 100 metre / 10 bar su basıncına dayanıklı tasarlanan kasaya Senna işlemeli ve logolu transparan arka kapak eşlik ediyor. TAG Heuer imzalı kurma kolu ve siyah/kırmızı O-ring’ler ile birbirinden ayrılan kronograf butonlarının da görev yaptığı kasa oldukça iddialı ve sportif bir görüntü sunuyor.

cbg2013-ba0657-tag-heuer-carrera-heuer-02-ayrton-senna-edition-4.jpg cbg2013-ba0657-tag-heuer-carrera-heuer-02-ayrton-senna-edition-7.jpg

Motorsporları dünyası için bu derece önemli bir isme atfedilen bir modelin kadranı perfore tasarlanmasa olmazdı sanırım. Kırmızı detaylarla süslenen kolların ve kronograf sayaçlarının yer aldığı kadran, konsepte uygun şekilde koyulaştırılarak hazırlanan mekanizma bileşenlerinin de etkisiyle modelin sportif temasına vurgu yapıyor. Büyük rakam indeksler ise spor otomobil göstergelerini andıran çift rakamlı tasarımıyla konsepti tamamlıyor.

cbg2013-ba0657-tag-heuer-carrera-heuer-02-ayrton-senna-edition-2.jpg

Modelin içerisinde markanın tamamen kendi bünyesinde tasarlayıp ürettiği Caliber Heuer 02 görev yapıyor. Kolon çarklı ve dikey kavramalı Tri-Compax chronograph özelliğinin dışında tarih fonksiyonu da bulunan otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 75 saate kadar güç rezervi sunuyor.

cbg2013-ba0657-tag-heuer-carrera-heuer-02-ayrton-senna-edition-5.jpg

TAG Heuer Carrera Heuer 02 Ayrton Senna Edition, Link model ailesinden aşina olduğumuz kült tasarımlı metal bilezik eşlik ediyor. Bileziğin uç kısmında ise TAG Heuer amblemli katlanır klips görev yapıyor.

cbg2013-ba0657-tag-heuer-carrera-heuer-02-ayrton-senna-edition-6.jpg
Benzer Haberler