alexa TAG Heuer | Carrera | Heuer-02T | Tourbillon | Baselworld 2016 | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Carrera Heuer-02T Tourbillon

tag-heuer-logo.png

Yaklaşan Baselworld 2016 öncesi markaların yeni ürünlerine ait tanıtımlar tam gaz devam ediyor. Fuar süresince resmi lansmanı yapılacak yeni modellerine ait bilgileri saat dünyasıyla paylaşan markalardan biri de TAG Heuer. Fuara damgasını vuran modellerden olmasına kesin gözüyle bakılan modeli ise, İsviçre Saat Endüstrisi’nin en uygun fiyatlı Tourbillon’u unvanını taşıyan TAG Heuer Carrera Heuer-02T Tourbillon.

tag-heuer-carrera-heuer-02-Tourbillon-1.jpg

Motor sporları temalı saatleri ve efsanevi modelleri ile saat dünyasının vazgeçilmez markalarından TAG Heuer’in yeni tourbillon özellikli modeli ’’ Carrera Heuer-02T Tourbillon ’’ markanın geldiği yeri gözler önüne seren özelliklere sahip.

tag-heuer-carrera-heuer-02-Tourbillon-9.jpg

Yüksek teknoloji, eşsiz kalite anlayışı ve tasarım konusunda sahip olunan knowhow’ı simgeleyen bu yeni modelin şüphesiz en önemli özelliği, üretim aşama ve maliyetlerini kontrol altında tutabilme konusunda edinilen geçmiş tecrübeyi vurguluyor olması.

TAG-Heuer-Carrera-Heuer-02T-Tourbillon-slider-.jpg

COSC sertifikalı ve kronograf tourbillon özellikli mekanizmaYI 15,000 CHF gibi fevkalade mütevazı bir fiyat etiketiyle sunmayı başaran TAG Heuer, bu konuda İsviçre Saat Endüstri’nde bir ilke imza atıyor.

TAG Heuer seçkin saat severleri de düşünerek The Black Phantom adını verdiği ve 250 adet ile sınırlandırdığı özel modeli de tasarlamayı ihmal etmemiş. Bu özel model için uygun görülen fiyat etiketi ise 19,900 CHF.

tag-heuer-carrera-heuer-02-Tourbillon-4.jpg

tag-heuer-carrera-heuer-02-Tourbillon-6.jpg

Saatin kalbinde TAG Heuer’in tamamı kendi tasarımı ve üretimi olan Calibre Heuer-02T yer alıyor. 28800vph hızında çalışan ve tam kurulumda 65 saat güç rezervi sunan mekanizma Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres (COSC) sertifikasına sahip olarak geliyor.

tag-heuer-carrera-heuer-02-Tourbillon-3.jpg

21 günde tamamlanan test aşamasını başarıyla geçen bu özel mekanizmanın en önemli özelliği ise tasarımında saklı. Tek tulumba, kronograf, otomatik kurgu ve flying tourbillon özelliklerini 32mm gibi bir çapa sığdırmayı başaran mekanizmanın tasarımı markanın kalibre tasarımı konusunda sahip olduğu altyapıyı simgeler nitelikte detaylara sahip.

tag-heuer-carrera-heuer-02-Tourbillon-2.jpg

Yeni TAG Heuer Carrera Heuer-02T Tourbillon daha önce saat severlerin beğenisine sunulan Carrera Heuer-01 ile aynı teknik altyapıya sahip. 45mm çapında ve 12 ayrı parçanın bir araya gelmesi şeklinde tasarlanan modüler kasa yapısı ile görenleri kendine hayran bırakan modelin bu özel tasarımı sayesinde farklı materyal ve renk kombinasyonlarına ulaşmak mümkün oluyor. Hatta bu durumun pratikteki ilk örneği ise yazımızın başında bahsettiğimiz 250 adet ile limitli The Black Phantom modeli.

tag-heuer-carrera-heuer-02-Tourbillon-8.jpg

Yine Carrera Heuer-01 modelinden aşina olduğumuz yarı iskelet formunda tasarlanmış kadranda yüzey malzemesi olarak transparan safir kullanılmış. Markör ve indekslerin safir zemin üzerine yerleştirildiği kadranın şeffaf yapısı, iskelet formunda tasarlanmış köprüleri ve bağlantıları görmemize imkân tanıyor.

Saat 12 noktasından izlenebilen tulumbanın ve muhtelif çarkların izlenmesini mümkün kılan iskelet kadranın en çok dikkat çeken özelliği ise şüphesiz saat 6 noktasında yer alan tourbillon kafesi.

tag-heuer-carrera-heuer-02-Tourbillon-7.jpg

Yeni TAG Heuer Carrera Heuer-02T Tourbillon kesinlikle nefes kesici bir saat. Özellikle 15,000 CHF olarak öngörülen etiket fiyatıyla şimdiden saat dünyasının ezber bozan tasarımları arasında yerini alan modelin Baselworld 2016 fuar alanından özel fotoğrafları için Horobox’tan ayrılmayın.

Benzer Haberler