alexa TAG Heuer | Carrera | Red Dial | Limited Edition | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Carrera Red Dial Limited Edition

TAG Heuer, motorsporları temalı Carrera model ailesini, kırmızı kadranıyla dikkat çeken yeni bir limited edition versiyon ile genişletiyor.

tag-heuer-carrera-red-dial-limited-edition-1.jpg

1963 yılından bu yana TAG Heuer kataloglarını süslemeye devam eden Carrera, markanın motorsporları temalı ilk kronografı olma özelliğini taşıyor. Adını Meksika’da düzenlenen efsanevi yol yarışından alan Carrera, bu özelliği ile TAG Heuer’in diğer efsanelerinden Monaco ve Monza’nın da önünü açmış oluyor. Zaman içerisinde hem modern hem de klasik temalı onlarca referansa ev sahipliği yapan ikonik koleksiyon, bugün daha önce hiç denenmemiş kadran rengiyle öne çıkan yeni bir limitli üretim versiyona kavuşuyor. 

tag-heuer-carrera-red-dial-limited-edition-2.jpg

Yeni model 39mm çapında ve 15mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. Görece kompakt ölçüleri ile klasik Carrera modellerine saygı duruşunda bulunan kasa, tamamen parlak yüzeylere ev sahipliği yapıyor. Retro görüntüsü ile beğeni toplayan kasanın ön yüzünde, mika camlara gönderme yapan bombeli safir kristal cam, arka yüzünde ise safir kristal bölmeli kapak görev yapıyor. Sportif kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor. 

tag-heuer-carrera-red-dial-limited-edition-3.jpg

Yazımın başında da belirttiğim üzere, yeni modele daha önce Carrera’da hiç kullanılmamış, canlı kırmızı tonuyla göz alan, çok şık bir kadran eşlik ediyor. Geçen sene çıkan yeşil kadran tonuyla trendleri takip ederken Carrera model ailesine yeni bir soluk getirmeyi de başaran TAG Heuer, Carrera Red Dial Limited Edition ile çıtayı bir basamak daha yukarı çıkarıyor. Tri-Compax tasarımıyla klasik Carrera modellerine göz kırpan kadran, tarih penceresinin bulunmamasının da etkisiyle, eşsiz bir bütünlük sunuyor. 

tag-heuer-carrera-red-dial-limited-edition-4.jpg

Yeni modele, Caliber Heuer 02 mekanizma güç veriyor. Kolon çarklı ve dikey kavramalı kronograf özelliği ile donatılan otomatik mekanizma, tam kurulumda 80 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. 

tag-heuer-carrera-red-dial-limited-edition-5.jpg

Şık modeli, kadran rengine uygun tasarlanmış timsah derisi kordon ve TAG Heuer imzalı katlanır klips tamamlıyor. Geçen seneki yeşil modelin başarısından olması muhtemel, TAG Heuer limitli üretim adedini 500’den 600’e çıkartmış. Ağustos itibarı ile satış noktalarına ulaşması beklenen model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 6.400.

Benzer Haberler