alexa Dubai Watch Week 2023 | TAG Heuer | Carrera Tourbillon
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Carrera Tourbillon H02T Dubai Skyline

TAG Heuer, Dubai Watch Week 2023’ü ezber bozan Tourbillon donanımlı kronografının özel bir versiyonuyla onurlandırıyor. 

tag-heuer-carrera-tourbillon-h-02-t-dubai-skyline-1.jpg

Markanın 2016 Baselworld fuarında tanıttığı Carrera Tourbillon H02T, yeni bir versiyonla yeniden saat severlerle buluşuyor. Tanıtıldığı günden bu yana popülaritesinden bir şey kaybetmeyen sportif model, modern ve endüstriyel ağırlıklı tasarımının yanında, odak noktasına aldığı Tourbillon özelliği ile saat dünyasının ezber bozan modelleri arasında yer alıyor. 

tag-heuer-carrera-tourbillon-h-02-t-dubai-skyline-2.jpg

Serinin en yeni versiyonu olan Carrera Tourbillon H02T Dubai Skyline, 45mm çapında tasarlanmış ve siyah PVD kaplamalı titanyumdan üretilmiş modern bir kasa ile geliyor. Görkemli kasanın ön yüzünde, karbon malzemeden üretilmiş, U.A.E ibareli takimetrik bezel göze çarpıyor. Sportif kasanın ön yüzünde yer alan yüksek kenarlı ve bombeli safir kristal cam şık kadranı gözler önüne sererken, arka tarafta yer alan safir kristal bölmeli cam kapağın üzerindeki Dubai gökyüzü illüstrasyonu modelin temasına vurgu yapıyor. 100 metre su basıncına dayanıklı kasaya, siyah PVD kaplamalı titanyum kurma kolu ve kronograf butonları eşlik ediyor. 

tag-heuer-carrera-tourbillon-h-02-t-dubai-skyline-3.jpg

Tri-Compax kronograf dizilimli antrasit kadranın saat 6 hizasında Tourbillon eşapman yer alıyor. Modelin endüstriyel ağırlıklı temasına uygun şekilde rodyum kaplamalı ve fasetli kol ve indeks setiyle donatılan kadranda yer alan mavi detaylar, modelin tematik duruşuna da katkı sağlıyor. 

tag-heuer-carrera-tourbillon-h-02-t-dubai-skyline-4.jpg

Yeni model gücünü, Caliber Heuer 02T COSC mekanizmadan alıyor. Otomatik kronograf özelliğinin yanı sıra Tourbillon eşapmana da yer veren mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 65 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor.

tag-heuer-carrera-tourbillon-h-02-t-dubai-skyline-5.jpg tag-heuer-carrera-tourbillon-h-02-t-dubai-skyline-6.jpg

Mat siyah timsah derisi kayış ve siyah PVD karbon/Grade 2 titanyum toka ile gelen model sadece 12 adet ile sınırlı üretiliyor.

tag-heuer-carrera-tourbillon-h-02-t-dubai-skyline-7.jpg

Benzer Haberler