alexa Tag Heuer | Connected | Modular 45 | Baselworld 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Tag Heuer Connected Modular 45

tag-heuer-logo.png

İsviçre saatçiliğinin önemli isimlerinden TAG Heuer, geçtiğimiz sene duyurduğu akıllı saatinin yeni versiyonunu tanıttı.  Modüler tasarımı sayesinde mekanik saat, akıllı saat ve hatta Tourbillon gibi özelliklere aynı kasada yer verebilen model, Baselworld 2017’nin en önemli yenilikleri arasında yerini aldı bile.

tag-heuer-connected-modeular-45-1.jpg

Bugün Türkiye saati ile 14.00’da markanın yeni yöneticisi Jean Claude Biver’in sunumu ile gerçekleştirilen tanıtımda saatseverlerin beğenisine sunulan model, üzerinde “Swiss Made” ibaresi taşıyan ilk akıllı saat olma unvanını da kazandı. 

tag-heuer-connected-modeular-45-2.jpg 

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz sene tanıtılan modelde, iki senelik sürenin sonunda kullanıcılar ekstra $1500 daha ödeyerek otomatik bir Carrera modeline sahip olabiliyorlardı. Bu sene daha farklı bir yol izleyen TAG Heuer, modüler yapı ile istenildiği zaman akıllı saat istenildiğinde mekanik bir saat kullanma deneyimi sunuyor. 

tag-heuer-connected-modeular-45-7.png

tag-heuer-connected-modeular-45-5.jpg tag-heuer-connected-modeular-45-6.jpg

Akıllı saat, zaman ve tarih özelikli otomatik bir Carrera ve hatta Tourbillon eşapmanlı bir kronograf olarak kullanılabilen modelin değişebilir parçaları sadece kasayla sınırlı değil. Kayış, boynuz ve toka üzerinde de istenildiği gibi değişiklik yapılabiliyor. 

tag-heuer-connected-modeular-45-3.jpg

TAG Heuer Connected Modular 45 farklı kasa malzemeleri ile tercih edilebiliyor. Fırçalanmış ya da parlatılmış titanyum, siyah seramik ya da 18K pembe altın opsiyonlarıyla sunulan model, bir önceki modelde olduğu gibi yine Intel işbirliği il geliştirilmiş. GPS ve NFC gibi yüksek teknoloji ürünü özelliklere bünyesinde yer veren model, 50M su geçirmezlik değeri ile geliyor.

tag-heuer-connected-modeular-45-4.jpg

tag-heuer-connected-modeular-45-kapak.jpg

Tag Heuer Connected Modular 45 teknik özellikleri şu şekilde:

Ekran: 2.5mm kalınlığında safir kristal. 1.39” dokunmatik AMOLED ekran. 400 x 400 px çözünürlüğünde. 

İşlemci: Intel Atom Z34XX. 4 GB depolama alanı. 

Uyumluluk: Android 4.3+ / IOS 9+ 

Bağlantı: Bluetooth BLE 4.1. WiFi 2.4 GHz 802.11 B/G/N. 

Pil: 410mAh. Normal kullanımda 25 saate kadar.

Fiyat: TAG Heuer Connected Modular 45 $2300 (yurtdışı fiyatı)

          TAG Heuer Calibre 5 Mekanik Modül  $2300 (yurtdışı fiyatı)

Tag Heuer bir de Deluxe ismini verdiği özel bir kutu içeriği hazırlamış. Connected Modular 45 saatin yanında COSC sertifikasına sahip kronograf tourbillon Heuer-02T modeli ve yedek kauçuk kordonu ile özel kutunun fiyatı $23,900.  

tag-heuer-connected-modeular-45-8.jpg

Benzer Haberler