alexa Ayrton Senna | Formula 1 | Senna Special Edition | TAG Heuer | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Formula 1 Senna Special Edition (Ref. CAZ101AJ.FC6487)

TAG Heuer, Formula 1 pistlerinin efsanevi pilotu Ayrton Senna için tasarladığı yeni özel edisyon modelini duyurdu.

caz101aj-fc6487-tag-heuer-formula-1-senna-special-edition-1.jpg

Senna’nın 3 Kasım 1991 tarihinde Avustralya'nın Adelaide kentinde düzenlenen yarıştaki galibiyeti ve üç kez dünya şampiyonu olan en genç dünya şampiyonu unvanını kazanmasında vurgu yapan yeni modele gelin yakından bakalım.

caz101aj-fc6487-tag-heuer-formula-1-senna-special-edition-2.jpg

TAG Heuer ürün grubunun giriş seviye model ailesi olan Formula 1 platformu üzerinden tasarlanan model, 43mm çapında kasa ile geliyor. Siyah DLC kaplamalı ve kumlamalı paslanmaz çelikten üretilen sportif kasanın ön yüzünde üzerinde Senna işlemesi ve karakteristik S harfinin bulunduğu takimetrik bezel yer alıyor. Kasa ile aynı malzemeden üretilen kilitli kurma kolu ve kronograf butonlarının eşlik ettiği kasanın arka yüzünde ise, modelin temasına vurgu yapan masif kapak görev yapıyor. Sportif model, 200 metreye kadar su geçirmiyor.

caz101aj-fc6487-tag-heuer-formula-1-senna-special-edition-3.jpg

Siyah ağırlıklı temasıyla 1980ler’in siyah PVD kaplamalı Heuer modellerini anımsatan Formula 1 Senna Special Edition, sarı ve beyaz detayların göze çarptığı şık bir kadranla geliyor. Tri-Compax kronograf diziliminde tasarlanan kadranda yer alan sayaçların zeminini, saat terminolojisinde “azurage” olarak geçen ve tıpkı bir plak gibi dairelerden oluşan desen süslüyor. Saat 6 hizasında yer alan sayaç içerisinde, yine, Senna yazısı ve S harfi göze çarpıyor. Beyaz Super-LumiNova® dolgulu kollar ve markörler, hemen her ortamda optimum okunabilirlik sunuyor. Tarih penceresi ise saat 4:30 yönünde bulunuyor.

caz101aj-fc6487-tag-heuer-formula-1-senna-special-edition-4.jpg caz101aj-fc6487-tag-heuer-formula-1-senna-special-edition-5.jpg

Sportif modele quartz kronograf bir mekanizma hayat veriyor. Mekanizma bünyesinde saat, dakika, küçük saniye, tarih, merkezi kronograf saniye kolu, saniyenin 1/10'u hassasiyetinde ölçüm yapabilen kronograf özellikleri yer alıyor.

caz101aj-fc6487-tag-heuer-formula-1-senna-special-edition-6.jpg

Üzeri desenli siyah dana derisi kayış ve katlanır toka ile satışa sunulan modelin, Kasım 2021 ikinci yarı itibari ile TAG Heuer yetkili satış noktalarına ulaşması planlanıyor.

caz101aj-fc6487-tag-heuer-formula-1-senna-special-edition-7.jpg

Benzer Haberler