alexa TAG Heuer | Ref. CAZ201D.BA0633 | Formula 1 | Ayrton Senna | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Formula 1 X Senna Ref. CAZ201D.BA0633

TAG Heuer, Formula 1’in efsanevi pilotu Ayrton Senna anısına ürettiği modellere bir yenisini ekledi. Bu sefer mekanik bir kalibreden gücünü alan yeni model, ünlü pilotun ikonik TAG Heuer S/EL saatinden de izler taşıyor.

tag-heuer-formula-1-senna-2.jpg tag-heuer-formula-1-senna-9.jpg

İsmi motor sporları ile birlikte anılan saat markaları söz konusu olduğunda ilk akla gelen isimlerden biri de TAG Heuer. Zorlu pistlerin vazgeçilmez isimleri arasında yer alan marka, zamansız ölümüyle sadece F1 hayranlarını değil hemen herkesi üzüntüye boğan Brezilyalı efsanevi pilot Ayrton Senna ile olan marka ortaklığına devam ediyor. 2022 yenilikleri arasında markanın kült yüzleri arasında yer alan Senna için quartz mekanizmalı bir model tanıtan TAG Heuer, yeni bir Senna modeli ile saat severleri yeniden selamlıyor. Ünlü pilot ile özdeşleşen kırmızı temasıyla dikkat çeken TAG Heuer Formula 1 X Senna, bu sefer mekanik bir kalibre ile hayat buluyor. 

tag-heuer-formula-1-senna-3.jpg

Yeni model, 44mm çapında tasarlanmış kasa ile geliyor. Paslanmaz çelikten üretilen sportif kasaya kırmızı detaylarla süslenmiş seramik mineli takimetrik bezel ve kurma kolu/kronograf butonu seti eşlik ediyor. Ön yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal cam, arka yüzünde ise Ayrton Senna temalı masif kapak bulunan kasa, 200 metreye kadar su basıncına dayanıklı üretiliyor. 

tag-heuer-formula-1-senna-1.jpg

Kırmızı ve siyah renklerde detaylarla süslenen kadran, güneş ışını desenli antrasit zemine ev sahipliği yapıyor. Tri-Compax kronograf diziliminde tasarlanan kadranda Senna ve karakteristik S harfi gibi detaylar, modelin tematik karakterini öne çıkarıyor. Super-LumiNOVA dolgulu kollar ve indeksler ile hemen her ortamda hızlı ve net okuma vadeden kadranın saat 3 hizasında bir de tarih penceresi yer alıyor.

tag-heuer-formula-1-senna-4.jpg

Şık modele, TAG Heuer ürün grubunda birçok farklı modelden hatırladığımız, Caliber 16 mekanizma hayat veriyor. Kronograf ve tarih özellikleri ile donatılan otomatik mekanizma, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

tag-heuer-formula-1-senna-5.jpg

Yeni modelin bir diğer önemli özelliği ise bilezik kısmında göze çarpıyor. Ünlü pilotun neredeyse kolundan hiç çıkartmadığı TAG Heuer S/EL modelindeki bilezikten ilham alan model, markanın Link ürün grubu ile hafızalara kazınan ikonik bilezik ile geliyor. 

tag-heuer-formula-1-senna-10.jpg

TAG Heuer Formula 1 X Senna Ref. CAZ201D.BA0633, dünya çapında tüm TAG Heuer butiklerinden ve www.tagheuer.com adresinden çevrimiçi olarak satın alınabiliyor.

Benzer Haberler