alexa WBC2111.BA0603 | TAG Heuer | Link | Baselworld 2017 | Calibre 5
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Link Ref. WBC2111.BA0603

tag-heuer-logo.png

TAG Heuer’in bu sene 30. Yılını kutlayan ikonik ürün grubu Link, Baselworld 2017 bünyesinde saatseverlerin beğenisine sunulan yeni yüzüyle sayfalarımıza konuk oldu. 

İlk defa 1987 senesinde ve “S/el” ismiyle TAG Heuer kataloglarında boy göstermeye başlayan Link Koleksiyonu bu sene 30. Yaşını kutluyor. Geçtiğimiz yıl yenilenen kadın modelleri ile boy gösteren koleksiyon bu sene de yeni erkek ürün grubu ile Baselworld 2017 yenilikleri arasında yerini aldı. Caliber Ref. 5 ile hayat bulan modelleri sizin için mercek altına aldık.

Tag-Heuer-Link-2017-1.jpg

Yenilenen TAG Heuer Link koleksiyonu içerisinde üç kollu olarak adlandırdığımız zaman ve tarih fonksiyonları bulunan 3 farklı versiyon yer alıyor. Kadran renkleri ile birbirinden ayrılan modellere yakın zamanda kronograf ve GMT versiyonlarının ekleneceği de aldığımız duyumlar arasında.

Tag-Heuer-Link-2017-2.jpg

Yeni modelin en dikkat çekici özelliği güncellenen kasa tasarımı. Ürün grubunun önceki versiyonlarında olduğu gibi yine paslanmaz çelikten üretilen kasa, +1mm’lik eklemeyle birlikte 41mm çapa kavuşmuş. Kasadaki değişikliği sadece çap ile sınırlı bırakmayan TAG Heuer, yeni koleksiyon için yuvarlak ve minder tarzı kasa şekillerinin kombinasyonundan oluşan özgün bir tasarım hazırlamış. Minder formuna yakın şekilde tasarlanan kasanın ön kısmına mat paslanmaz çelikten üretilmiş yuvarlak ve düz bir bezel yerleştirilmiş. Ön ve arka yüzünde safir kristal camların yer aldığı yeni modelin su geçirmezlik değeri ise, günümüz koşullarında spor bir saat için asgari sayılabilecek bir değer olan 100M olarak ayarlanmış.    

Tag-Heuer-Link-2017-5.jpg Tag-Heuer-Link-2017-3.jpg

Yenilenen kasa tasarımında dikkatimizi çeken bir diğer husus da boynuz formu ile ilgili. Ürün grubunun sembol detaylarından “S” harfi şeklinde baklalardan oluşan paslanmaz çelik bilezik, yeni boynuz tasarımı sayesinde kasaya entegre bir hal almış. Daha rafine bir görüntü için parlak ve mat yüzeylerin birlikte kullanıldığı bileziğin baklaları uç kısımlarda yuvarlatılarak tasarlanmış. Bu sayede oldukça esnek ve konforlu bir bilezik elde edilmiş.

Tag-Heuer-Link-2017-4.jpg

TAG Heuer Link koleksiyonunda üç farklı versiyon yer alıyor. Gümüş, siyah ve mavi renklerde tasarlanan kadranlara baton tarzı kollar ve indeksler eşlik ediyor. SuperLuminova fosfor malzemesi ile desteklenen kollar ve markörler karanlık ortamlarda optimum okunabilirlik sunuyor. Saat 12 noktasında kabartma TAG Heuer logosunun yer aldığı kadranda saat 6 noktasında model ve mekanizma ismi göze çarpıyor. Saatin yegâne ekstra fonksiyonu olan tarih penceresi ise saat 3 noktasında bulunuyor.

Tag-Heuer-Link-2017-8.jpg

Yeni modellerin içinde TAG Heuer terminolojisinde giriş seviye otomatik mekanizmalara arasında yer alan Calibre 5 görev yapıyor. 4Hz hızında çalışan ve tam kurulumda 40 saatlik güç rezervi sunan mekanizma, arka kapakta yer alan safir kristal bölmeden izlenebiliyor.

Tag-Heuer-Link-2017-6.jpg

Baselworld 2017 kapsamında tanıtılan modeller için satış noktalarına ulaşma tarihi Haziran ayı olarak öngörülüyor. Yeni koleksiyonda yer alan tüm modeller 2700,00 EUR fiyat etiketiyle geliyor.

Tag-Heuer-Link-2017-9.jpg

Benzer Haberler