alexa TAG Heuer | Monaco | Chronograph | Racing | Calibre 11
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Monaco Chronograph Racing Blue Calibre 11

Tüm zamanların en havalı “kare saati”, yepyeni bir kadranla zamana meydan okumaya devam ediyor. 

tag-heuer-monaco-chronograph-racing-blue-calibre-11-1.jpg tag-heuer-monaco-chronograph-racing-blue-calibre-11-2.jpg

Kare saatlerden bahsedildiğinde akla gelen ilk isimler arasında yer alan TAG Heuer Monaco, 50 yılı aşkın bir süredir markanın kataloglarını süslemeye devam ediyor. 1971 yılının gişe rekortmeni LeMans filminde, ismi karizmayla özdeşleşen Steve McQueen tarafından da takılan ünlü saat, modern zamanları yepyeni malzemeler ve kadran tasarımlarıyla kucaklıyor. Zamansız tanımlamasının haklı sahibi Monaco, yeni Racing Blue modeliyle bir kez daha saat severlerin gönlüne taht kuruyor.

tag-heuer-monaco-chronograph-racing-blue-calibre-11-3.jpg tag-heuer-monaco-chronograph-racing-blue-calibre-11-4.jpg

Koleksiyona yeni eklenen model, güneş ışını zemin desenli mavi metalik gri üzerine mavi kronograf sayaçlarının eklediği, sportif kadranı ile dikkat çekiyor. Saat 12 markörüne eklenen sarı çizgi, aynı tonda hazırlanan merkezi saniye kolu ile birlikte, kadrana renk katıyor. Tarih penceresi ise, konumlandırıldığı saat 6 markörü ve koyu zeminli diski sayesinde, kadranın bütünlüğünü koruyor.

tag-heuer-monaco-chronograph-racing-blue-calibre-11-5.jpg

39mm x 39mm ölçülerinde tasarlanmış ultra-hafif titanyum kasa ile gelen yeni modelin kalbinde, 40 saat güç rezervli otomatik kronograf özellikli, Caliber 11 görev yapıyor. Şık mekanizma, kadran rengiyle uyumlu tasarlanmış perfore rotoruyla modelin arka kısmında bile göz alıcı bir görüntü sunuyor. 

tag-heuer-monaco-chronograph-racing-blue-calibre-11-6.jpg

Sadece 1000 adet ile limitli üretilen modele, mavi renkli dana derisinden üretilmiş perfore (racing) kayış eşlik ediyor. Şık modeli bileğe, TAG Heuer amblemli titanyum katlanır toka sabitliyor. Yeni model CHF 9,000 fiyat etiketi taşıyor.

tag-heuer-monaco-chronograph-racing-blue-calibre-11-7.jpg

Benzer Haberler