alexa TAG Heuer | Monaco | Gulf | Special Edition
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Monaco Gulf Special Edition

tag-heuer-logo.png

TAG Heuer, Gulf Racing yarışlarının 50. yılı anısına ürettiği model ile saat severlerin karşısına çıktı. 

İlk defa 1969 yılında satışa sunulan TAG Heuer Monaco, 1971 yılında vizyona giren LeMans filminde Steve McQueen’in bileğinde görünmüştü. Günümüzde saat dünyasının kült tasarımları arasında yer alan TAG Heuer Monaco, koleksiyona yeni eklenen Gulf Special Edition modeli ile bir kez daha saatseverlerle buluştu. 

TAG Heuer Monaco Gulf Edition, geçmişte üç farklı versiyon olarak markanın kataloglarında yerini almıştı. İlk versiyon 2005 senesinde 4000 adet ile limitli üretilirken, ikinci versiyon ise Gulf Racing’in 40. Yılı anısına tasarlanan model oldu. Koleksiyona 2009 senesinde katılan üçüncü model ise CAW2113.FC6250 referanslı versiyon olarak markanın arşivinde yerini aldı. 

Bugün karşımıza çıkan Golf Edition modeli ise ailenin en son üyesi. 39mm çapında ve kare formunda hazırlanmış paslanmaz çelik kasaya sahip modelin kurma kolu kasanın sol tarafına, kronograf butonları ise sağ tarafına yerleştirilmiş.

tag-heuer-monaco-gulf-special-edition-2.jpg

Modelin turuncu ve mavi detaylarla süslenen kadranında saat 6 hizasına tarih penceresi eklenmiş. Yine saat 6 hizasında bir de “Gulf” logosu yer alan modelin alt-kadranları beyaz renkte tasarlanmış.

Yeni modelin kalbinde, koleksiyonun standart versiyonlarında da gördüğümüz Caliber Ref. 11 görev yapıyor. Tarih ve Bi-Compax kronograf fonksiyonlarına ev sahipliği yapan otomatik mekanizma, tam kurulumun ardından 40 saatlik güç rezerv süresi sunuyor. 

Saatin üzerinde turuncu dikişlere sahip mavi dana derisi kordon ve TAG Heuer imzalı paslanmaz çelik katlanır toka yer alıyor.

TAG Heuer Monaco Gulf Special Edition sadece ABD pazarında satışa sunuluyor. Şu anda ön sipariş verilebilen modelin 15 Eylül itibari ile vitrinlerde yer alması ön görülüyor. Modelin Amerika liste fiyatı ise 5,900 USD olarak belirtiliyor.

tag-heuer-monaco-gulf-special-edition-1.jpg

Benzer Haberler