alexa TAG Heuer | Monaco | Skeleton | Chronograph | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

TAG Heuer Monaco Skeleton Chronograph

TAG Heuer, bu hafta koşulan Monaco F1 Grand Prix’si kapsamında üç yeni Monaco modeli duyurdu. 

tag-heuer-monaco-skeleton-chronograph-1.jpg

Motor sporları ile olan organik bağını kurulduğu günden bu yana devam ettiren TAG Heuer, bu konsept altında konumlandırılan klasik model ailelerine yeni versiyonlar eklemeyi sürdürüyor. Markanın özellikle F1 yarışları ile olan geçmişinden ilham koleksiyonlardan Monaco, bu hafta içinde koşulan Monaco F1 Grand Prix’si kapsamında tanıtılan iki yeni referansla genişliyor. Saat dünyasının belki de en ikonik kare saati unvanının da sahibi olan koleksiyon, klasik çizgilerini modern zamanların teknolojileriyle harmanlayan üç yeni modeli ile göz kamaştırıyor.

tag-heuer-monaco-skeleton-chronograph-2.jpg

Yeni modeller 39mm x 39mm x 14.7mm ölçülerine sahip, klasik Monaco tarzı kasa ile geliyor. Tasarımsal manada aşina olduğumuz ikonik kasa, Grado 2 titanyum ve siyah DLC kaplamalı Grado 2 titanyum olmak üzere, üç farklı seçenek ile sunuluyor. Havaleli yapısının yanı sıra ağırlığı ile de kendini bilekte hissettiren kasa için, konfor açısından oldukça yerinde bir malzeme seçimi olduğunun altını çizelim. Ön yüzünde yüksek kenarlı safir kristal cam, arka yüzünde ise safir kristal cam bölmeli kapak yer alan  kasa, 100 metreye kadar su basıncına da dayanım sunuyor.

tag-heuer-monaco-skeleton-chronograph-3.jpg

Modern tasarımlarıyla öne çıkan modellere, mikro kumlama finisajlı kadranlar eşlik ediyor. Siyah, mavi ve gri seçenekleri bulunan kadranlar, renk paletine uygun seçilmiş kontrast tonlarda hazırlanmış kronograf sayaçlarına yer veriyor. Oyulmuş indekslerin ve fasetli kolların görev yaptığı kadranlar, Super-LumiNOVA fosfor dolgulu bileşenleri sayesinde az ışıklı ortamlarda da yeterli okunabilirlik vadediyor. 

tag-heuer-monaco-skeleton-chronograph-4.jpg

Yeni modeller gücünü, markanın in-house tasarlayıp ürettiği, Caliber Heuer 02 mekanizmadan alıyor. TAG Heuer kalibre ailesinin modern mekanizmaları arasında yer alan Heuer 02, zaman ve tarih fonksiyonlarının yanı sıra, kolon çarklı ve dikey kavramalı entegre kronograf özelliğine de yer veriyor. 4Hz (28.800vph) frekansında salınım yapan kalibre, tam kurulumda sunduğu 80 saatlik güç rezerv süresi ile de göz dolduruyor.

tag-heuer-monaco-skeleton-chronograph-5.jpg

Modern tasarımları ile Monaco konseptini farklı bir bakış açısıyla yorumlayan modellere, pütür desenli siyah veya mavi dana derisi kayışların yanı sıra kauçuk kayış da eşlik ediyor. Tüm kayışlar bileğe, mikro-kumlama finisajlı Grado 2 titanyumdan üretilmiş katlanır toka ile sabitleniyor. Standart (limitli üretim olmayan) modellere dair referans ve fiyat bilgisi ise şu şekilde;

tag-heuer-monaco-skeleton-chronograph-6.jpg

CBL2182.FT6235 Mavi CHF 10,500

tag-heuer-monaco-skeleton-chronograph-7.jpg

CBL2183.FT6236 Siyah CHF 10,500

tag-heuer-monaco-skeleton-chronograph-8.jpg

CBL2184.FT6236 Siyah DLC CHF 11,000

Benzer Haberler