alexa Tag Heuer | Monza | Chronograph | Ferrari | (Re-issue) | Baselworld 2016 | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Tag Heuer Monza Chronograph Ferrari (Re-issue)

tag-heuer-logo.png

Tag Heuer gelmiş geçmiş en dikkat çekici Monza tasarımlarından biri olan Ferrari özel versiyonunun yeniden üretilmiş halini Baselworld 2016 kapsamında tanıttı. Model, 1976 senesinde Ferrari Pilotu olarak Formula 1’i kazanan Niki Lauda’ya ithafen Jack Heuer tarafından özenle hazırlanmış. 40 yıl aradan sonra tanıtılan yeni versiyon ise albenisinden hiçbir şey kaybetmemiş görünüyor.

Heuer-Monza-Chronograph-Baselworld-2016-1.jpg

Güncel modelde 42mm çapında titanyum karpit kaplamaya sahip titanyum kasaya yer verilmiş. Pulsometre ve takimetreye sahip iç bezel ve otomatik kronograf özellikli Calibre 17 modelin tarihi dokusuyla mükemmel bir uyum yakalamış. Önceki üretiminde 39 mm paslanmaz çelik kasa üzerine siyah PVD kaplama tercih edilirken, günümüz modeli 42 mm kasa çapına sahip ve titanyum üzerine titanyum karpit kaplama yapılmış.

Heuer-Monza-Chronograph-Baselworld-2016-5.jpg

Saatin bezelinde görüldüğü üzere hem pulsometer (nabız ölçer) hem de tachymeter (hız ölçer) skalaları bulunuyor. Heuer amblemi ve arka kapaktaki limitli üretim numarası Tag Heuer Monza Chronograph Ferrari’yi 2016’nın en dikkat çekici tanıtımlarından biri olmaya daha da çok yaklaştırıyor. 4900 CHF fiyat etiketiyle satışa sunulacak model, tarihi öneme sahip modern bir Heuer kronografa sahip olmayı dileyenler için mükemmel bir seçim olacaktır.

Heuer-Monza-Chronograph-Baselworld-2016-7.jpg

Benzer Haberler