alexa Connected | Smart Watch | Tag Heuer | Akıllı Saat | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Tag Heuer Yeni Akıllı Saati Connected’ı Tanıttı

tag-heuer-logo-new.png

Bugün New York’ta gerçekleşen tanıtımda markanın CEO’su Jean-Claude Biver markanın ilk akıllı saati Coonected Smart Watch’ın tanıtımını yaptı. Dışardan bakıldığı zaman 46 mm’lik bir Carrera modelini anımsatan yeni modelin kalbinde mekanik değil Google tarafından geliştirilen yüksek teknoloji bir saat mekanizması bulunuyor.

tag-heuer-connected-watch-1.jpg

tag-heuer-connected-watch-2.jpg

Tag Heuer titanyumdan ürettiği 46 mm’lik kasayı kauçuk kordon ile tamamlamış. Farklı renk alternatiflerinin bulunduğu kayış diğer Tag Heuer modelleriyle aynı tasarıma sahip. Tek bir kurma kolunun bulunduğu saatte kronograf butonları bulunmuyor.

tag-heuer-connected-watch-3.jpg

Saatte 3 farklı kadran ara yüzü bulunuyor: Kronograf, GMT ve saat modu. Kronograf modunda işlem yapabilmek için saatin camına dokunmak gerekiyor. Tek dokunuş başlama-durdurma, çift dokunuş ise kronografı sıfırlamaya yarıyor.

tag-heuer-connected-watch-4.jpg tag-heuer-connected-watch-5.jpg

Şu anda Amerika’da ve internet üzerinden satışa sunulan saatin fiyatı 1500 $. Tag Heuer bu saat için sıradışı bir satış stratejisi geliştirmiş ve akıllı saatlerin en büyük sorunu olan teknolojinin gerisinde kalma durumuna çözüm getirmiş. İki sene sonunda saatinizi Tag Heuer’e götürdüğünüz zaman ilave bir 1500 $ daha ödeyerek otomatik mekanizmalı bir Carrera almanıza imkan sağlamışlar. 

tag-heuer-connected-watch-6.jpg tag-heuer-connected-watch-7.jpg

Teknik Özellikler:

46.2 x 12.8mm kasa ölçüleri, titanyum

Siyah, kırmızı, mavi, beyaz ve yeşil renk kayış seçenekleri

1.5 inç çapında transflective LTPS LCD ekran

360 x 360 piksel, 24-bit renk, 240ppi

1 GB ana hafıza, 4 GB depolama alanı

Çift çekirdek işlemci, 1.6 GHz

410 mAh pil, tek şarj ile 25 saat kullanım imkanı
Benzer Haberler