alexa BRI | Tactical | Techne | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Techné "BRI" Tactical

techne-logo.png

Fransız emniyet güçleri için özel olarak tasarlanan Techne sadece 29 adet üretilmiş..

techne-bri-tactical-1.jpg

2014 senesinde, French Brigades of Research and Intervention ( BRI ) Techné markasından sınırlı sayıda üretim adedine sahip olacak özel bir saat sipariş etmiş.

techne-bri-tactical-2.jpg

Sıklıkla " Anti Çete " birimi olarak da adlandırılan BRI Fransa bünyesinde tehlikeli suçlular ile ilgili kurulan tek özel birim olma özelliğini taşıyor. Birimlerin izleme, tanımlama ve istihbarat alma gibi yöntemlerle olası suikast ve terör saldırılarının önüne geçmeyi planladığı BRI aynı zamanda rehine kurtarma operasyonlarına da katılıyor.

techne-bri-tactical-3.jpg

BRI üyeleri arasındaki sosyal iletişim ve bağların güçlendirilmesi için bir de organizasyona ait sosyal kulüp kurulmuş.

techne-bri-tactical-4.jpg

29 adet ile sınırlandırılmış üretim adedine sahip saatte 316L çelik kasa kullanılmış. Hem kumlama hem de PVD tekniğinin uygulandığı kasanın çapı 41.5mm. 

Yansıma önleyici safir kristal cama sahip saatin kadranında da BRI logosuna yer verilmiş.

GP11 referanslı Miyota kalibrenin hayat verdiği saat Japonya’da üretilmiş. Saat için özel üretilen ve 45% daha büyük karakterler içeren tarih diski kolay okunma konusunda oldukça başarılı olmuş.

1960lar’ın popüler dizaynlarından olan çapraz desenli tropik kauçuk kayış ile satışa sunulan saatin kayışı için ameliyat eldivenlerinde de kullanılan Nitrile tercih edilmiş.

Petrol ürünlerinin aşındırıcı etkisine karşı fevkalade dayanıklı olan Nitrile kayışın arka kısmında yer alan mikro havalandırma delikleri sayesinde kolda suyla temas veya ter sonrası kuruma süresi de minimuma indirilmiş.

techne-bri-tactical-5.jpg

Techné, BRI personeline özel üretilen bu saatin sivil kullanıma uygun versiyonunu da üretmiş..

2015 yazında saat severlerin beğenisine sunulacak olan saat orijinal versiyonda bulunan BRI logosunu barındırmasa da dizayn olarak orijinal saat ile ortak pek çok özelliğe sahip.

Benzer Haberler