alexa Tissot | Heritage | 1938 Collection | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Tissot Heritage 1938 Collection

Tissot, vintage esintiler taşıyan Heritage koleksiyonunu üç yeni model ile genişletiyor. 

tissot-heritage-1938-collection-1.jpg

Saat dünyasının vazgeçilmez isimlerinden Tissot, özellikle giriş seviye segmentinde sunduğu başarılı modeller ile saat tutkunlarının gözdesi olmaya devam ediyor. Swatch Group çatısı altında faaliyetlerine devam eden köklü marka, 2021 yılında tanıttığı PRX koleksiyonu ile yakaladığı ivmeyi, diğer ürün gruplarında sunduğu yeni modellerle perçinliyor.

tissot-heritage-1938-collection-2.jpg

Heritage tarzında tasarlanmış modellerin artık birçok marka için ana ürün grubu sıfatı kazandığı günümüzde, geçmişe öykünen çizgileriyle öne çıkan birbirinden farklı saat bu geniş pazarda kendine yer arıyor.

tissot-heritage-1938-collection-3.jpg

Tissot Heritage koleksiyonu da bu akımın, duayen markadaki temsilcilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yakın zamanda tanıtılan Telemeter 1938 modeliyle Horobox TV ekranlarına da konuk olan koleksiyon, bugün zaman ve tarih fonksiyonu üç yeni model ile yeniden saat tutkunları ile buluşuyor.

tissot-heritage-1938-collection-4.jpg

Koleksiyonda yer alan üç yeni model, 39mm çapında tasarlanmış kasalarla geliyor. Sadece zamanı gösteren modellerde 11.1mm olarak tasarlanan toplam kalınlık, küçük saniye ve tarih fonksiyonu ile donatılan modelde 9.8mm’ye düşüyor. Ön ve arka yüzünde safir kristal camların görev yaptığı kasalar, 50 metreye kadar su geçirmiyor. 

,tissot-heritage-1938-collection-5.jpg

Sadece zamanı gösteren model, kadran ve kayış renkleri ile ayrılan iki versiyonla sunuluyor. Son dönemlerin favori renklerinden somon zemine sahip olan kadrana, koyu renk kontrast kollar ve antrasit deri kayış eşlik ediyor. Diğer yandan Tarmac (asfalt) görünümlü zemin deseni ile öne çıkan siyah kadran, Gilt (altın görünümlü) bileşenlere ev sahipliği yapıyor. Küçük saniye ve tarih fonksiyonuyla donatılan model ise, siyah zeminle kontrast sunacak şekilde tasarlanan küçük saniye alt kadranı ve en dışa konumlandırılmış dakika skalası ile 1930lar’ın sektör tarzı kadranlarına gönderme yapıyor. Modele dair bir diğer fark ise deri kayış yerine hasır örgü bilezik olarak karşımıza çıkıyor. 

tissot-heritage-1938-collection-6.jpg

Beklenenin aksine, yeni modeller gücünü Powermatic80 mekanizmadan değil, 38 (ETA 2824-2) ve 42 (ETA 2895-2) saatlik güç rezervi sunabilen, otomatik kalibrelerden alıyor. 

tissot-heritage-1938-collection-7.jpg

Benzer Haberler