alexa Tissot | PRX | Powermatic 80 | Ice-Blue 35mm | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Tissot PRX Powermatic 80 Ice-Blue 35mm

Tüm zamanların en başarılı fiyat/performans modellerinden kabul edilen Tissot PRX ürün grubu, buz mavisi kadran rengini Powermatic 80 35mm versiyonuna kavuştu. 

tissot-prx-powermatic-80-ice-blue-35-mm-1.jpg

İsviçre saat endüstrisinin lokomotif isimleri arasında yer alan Tissot, 2021 yılında tanıttığı PRX koleksiyonu ile tabir yerindeyse bomba etkisi yaratmıştı. Köklü markanın 1978 yılında tanıttığı, Quartz mekanizma ile donatılmış Seastar modelini temel alan genç koleksiyon, neo-klasik görüntüsünün yanı sıra sunduğu özellikle ile de sektörde dengelerin değişmesine sebep olmuştu. 

tissot-prx-powermatic-80-ice-blue-35-mm-2.jpg

41mm ve 35mm olarak hayatına başlayan model ailesi, yakın zamanda kronograf versiyonlarla genişlemeye devam etti. İçerisinde masif altın bezelli lüks versiyonların da yer aldığı koleksiyon, farklı kayış alternatiflerinin yanında yeni eklenen kadran renklerine de ev sahipliği yaptı. By renkler arasında yaza damgasını vuran buz mavi seçeneği ise, 41mm versiyonun ardından 35mm versiyonda da kendine yer buldu. 

tissot-prx-powermatic-80-ice-blue-35-mm-3.jpg

Ailenin kompakt ve üniseks yüzünü temsil eden 35mm grubuna eklenen yeni model, 11.3mm toplam kalınlığının yanı sıra 44.9mm çapraz açıklık ölçüsüyle konforlu bir kullanım vadediyor. Tissot logolu kurma kolunun yanı sıra ön ve arka yüzünde safir kristal camlarla donatılan retro temalı kasa, fiyatından beklenmeyen yüzey finisajı ile de beğeni toplamaya devam ediyor. Neo-klasik tasarımıyla son yılların parlayan yıldızı entegre bilezikli lüks spor saat konseptine dahil olan şık kasa, 100 metre su geçirmezlik değeri ile ortalama su aktivitelerinde de koruma sağlıyor.

tissot-prx-powermatic-80-ice-blue-35-mm-4.jpg

Ice-Blue kadran göz alıcı rengiyle dikkatleri üzerine toplarken, waffle zemin deseni modelin vintage-luxury karakterine vurgu yapıyor. Metal çerçeve ile süslenmiş tarih penceresinin saat 3 hizasında yer aldığı zarif kadranda zaman, baton kollar ve indeksler ile okunuyor.

tissot-prx-powermatic-80-ice-blue-35-mm-5.jpg

80 saatlik güç rezerv süresi ile sektör standartlarını yeniden yazan Powermatic80 otomatik kalibre ile hayat bulan şık model bileğe, entegre metal bilezik ile sabitleniyor. 

Benzer Haberler