alexa Tissot | PRX | Yenilikler | Panda | PRX Chronograph | Kauçuk Kayış
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Tissot PRX Yenilikler

Entegre bilezikli lüks spor saat segmentinin ezber bozan isimlerinden Tissot PRX, Panda temalı yeni bir kronograf modelinin yanı sıra merakla beklenen silikon kayışlı versiyonlarını duyurdu.

tissot-prx-yenilikler-1.jpg

Çıktığı günden bu yana saat dünyasının fiyat/performans açısından en başarılı model aileleri arasında yer alan Tissot PRX, koleksiyona yeni katılan referanslarla genişlemeye devam ediyor

tissot-prx-yenilikler-0.jpg

Yeniliklere geçmeden önce, Tissot PRX Powermatic80 model ailesi ile ilgili hazırladığımız inceleme videomuza bir göz atmanızda fayda var.

Yenilikler arasında ilk göze çarpan, PRX tutkunlarının hevesle beklediği silikon kayışlı versiyonlar oldu. 2021 senesinde tanıtılan ve büyük ilgi gören model ailesi, entegre bilezikli lüks spor saat konseptine yeni bir soluk getirmiş ve görece ulaşılabilir fiyatına göre sunduğu performansıyla endüstrinin giriş seviye algısını da değiştirmişti. Segmentin imza detaylarından olan entegre bileziğe zaman içinde siyah ve lacivert deri kayış seçeneklerinin eklenmesi, model ailesinin çok yönlü karakterini güçlendirse de, saat tutkunlarının asıl beklentisi hep silikon kayış opsiyonunun eklenmiş olmuştu. Hatta kısa zaman içerisinde yan sanayi silikon kayış alternatifleri de piyasada görünmeye başlamıştı.

tissot-prx-yenilikler-2.jpg tissot-prx-yenilikler-3.jpg

Bu talebe kayıtsız kalmayan Tissot, yakın zamanda yine siyah ve lacivert tonlarda tasarlanmış kauçuk kayışlarla donatılmış yeni versiyonlarını tanıttı. Kadranda yer alan waffle deseni ile uyumlu dokusuyla PRX Powermatic80 model ailesine eklenen kayışlar, saatin sportif temasını da öne çıkarmış oldu. Henüz Tissot kayışları ayrıca alınabilecek şekilde satışa sunmasa da, bizim beklentimiz kısa zamanda markanın e-ticaret platformuna ekleneceği yönünde. Son olarak yeni silikon kayışların PRX Quartz 40mm modelleri ile de uyumlu olduğunu hatırlatalım.

tissot-prx-yenilikler-4.jpg

Bir diğer yenilik ise, model ailesinin Chronograph alt grubundan geliyor. PRX’in başarısını, sportif ve güçlü tasarımıyla perçinleyen kronograf serisine yeni bir Panda ekleniyor. Tissot yeni modelinde, dikey olarak fırçalanmış zemini koruyan ancak altın unsurlardan kurtulan ve siyah sayaçları lacivert olanlarla değiştiren yeni bir gümüş kadran ile daha sportif bir dokunuş sunuyor. Renk paletinin sağladığı kontrast ile kronograf fonksiyonunu öne çıkarmanın yanı sıra model ailesinin sportif yönüne de vurgu yapan kadran klasik 3-6-9 dizilimi ile geliyor.

tissot-prx-yenilikler-5.jpg tissot-prx-yenilikler-6.jpg

PRX koleksiyonunun bayrak gemisi olma özelliğini taşıyan PRX Chronograph model ailesini mercek altına aldığımız videomuza ise buradan ulaşabilirsiniz.

Benzer Haberler