alexa Tudor | Black Bay | Bronze | Pre-Basel 2016 | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Tudor Black Bay Bronze

tudor-logo.jpg

Tudor 2012 yılında kırmızı bezelli Black Bay modelini gösterime sunduğunda saat meraklılarınca büyük övgülerle karşılanmıştı. Markanın “Heritage” koleksiyonuna ait Black Bay serisi dalgıç saatlerinin tarihi önemini vurgulayan karakteristik tasarımlarıyla büyük ilgi çekmekte. İlerleyen yıllarda kırmızı bezelli versiyona ilaveten üretilen lacivert ve siyah bezelli modeller de bu ilginin katlanarak artmasına yardımcı olmuştu.

Tudor-Black-Bay-Bronzo-Pre-Basel-2016.jpg

Şimdi ise koleksiyona devrim niteliğinde bir dokunuşla müdahalede bulunan Tudor, Black Bay Bronze modeli ise popülerliğini fazlasıyla artıracak gibi görünüyor. Model, serinin diğer versiyonlarından farklı olarak 43mm çapında (diğer Black Bay modelleri 40mm çapında kasalara sahipler) bronz kasaya sahip. Kahverengi bakalit bezelinin ise kasanın geri kalanıyla mükemmel bir uyum içerisinde olduğun belirtmeden geçemeyeceğiz.

Tudor-Black-Bay-Bronze-Pre-Basel-2016-2.jpg

Safir kristal cama yer verilen saatin su geçirmezlik değeri 200 metre olarak belirlenmiş. Saate dair bir diğer büyük yenilik ise mekanizma kısmında. Önceki yıllarda ETA 2824 kalibrelere yer veren Tudor artık in-house ürettiği MT5601’i kullanmaya başlamış görünüyor. 70 saat güç rezervine sahip otomatik kalibrenin ayrıca kronometre sertifikası da bulunuyor. 

Tudor-Black-Bay-Bronze-Pre-Basel-2016-kapak-2.jpg

Black Bay modelleri kayış ve bilezik seçenekleriyle de oldukça dikkat çeken saatlerden. Özellikle Tudor’un kendi ürettiği NATO kayışlar hem görsel hem de konfor kategorilerinde kullanıcılarından tam puan almayı başarıyor. Black Bay Bronze modelinde ise yeşil tonlarında kumaş NATO kayışa yer verilmiş. Saattin kasasının zaman içinde alacağı patina da göz önünde bulundurularak hem görsel hem de işlevsel açıdan harika bir seçim yapılmış.

tudor-Black-Bay-Bronze-Pre-Basel-2016-3.jpg

Tudor Black Bay Bronze ve Baselworld 2016’ya dair bütün yenilikler, fotoğraflar, röportajlar ve çok daha fazlası için Horobox’tan ayrılmayın…

Benzer Haberler