alexa Tudor 2021 Yenilikleri | 79360N | Black Bay Chrono
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Tudor Black Bay Chrono İnceleme

Bulunduğu kategorinin liderlerinden Tudor, Watches & Wonders 2021 kapsamında, sevilen modeli Black Bay Chrono’nun yeni kadranlarla donatılmış iki versiyonunu. Sizleri kısa dönem testine tabi tuttuğumuz bu özel modelin incelemesiyle baş başa bırakıyoruz.

tudor-black-bay-chrono-review-1.jpg

Tudor, tarihinden malzeme kalitesine, mühendislik detaylarından karakter sahibi tasarımlarına kadar, bulunduğu saat kategorisinin en iddialı markalarından biri. Vintage esintilerle bezenmiş kronograflı model Black Bay Chrono modeli de tanıtıldığı günden bu yana saat severlerden büyük ilgi görüyor.

tudor-black-bay-chrono-review-3.jpg

İnceleme köşemizin konuğu, dünya lansmanı henüz bugün yapılan Tudor Black Bay Chrono “Panda” modeli.

tudor-black-bay-chrono-review-2.jpg

41mm çapında paslanmaz çelik kasaya sahip modelin bilekteki hissiyatı kesinlikle 41mm’den daha büyük bir saat olduğu yönünde. Safir kristal cam ve 200 metreye kadar su geçirmezlik değeri sunan saatte, vidalı tepe ve kronograf butonlarından faydalanılmış. Siyah renkli bakalit bezel üzerinde yer alan takimetrik skala, modelin sportiflik vurgusuna gönderme yapıyor. Bi-compax kronograf yerleşimi ile dengeli bir kadran yapısına sahip olan Black Bay Chrono, siyah ve beyaz renkli seçeneklerle geliyor. “Panda” takma adını hak etmesinin sebebi olarak da kronograf alt kadranları kadranla zıtlık içerisinde renklerle hazırlanmış. Saat 6 pozisyonunda yer alan tarih penceresi ise kullanışlılığı artıran bir detay olarak karşımızda. Bu noktadaki tek eleştirim siyah renkli kadran için siyah zeminli-beyaz yazılı bir tarih çarkının eksikliği.

tudor-black-bay-chrono-review-4.jpg

Tudor Black Bay Chrono, serinin diğer modellerinde olduğu gibi, in-house otomatik Caliber MT5813 ile çalışıyor. C.O.S.C. sertifikalı mekanizma, 70 saatlik güç rezervi sunuyor. Kronograf buton hissiyatı açısından “kararında” denilebilecek sertlik derecesi sunan sistem, 45 dakikaya kadar ara zaman ölçümü yapabiliyor.

tudor-black-bay-chrono-review-5.jpg

Saatler paslanmaz çelik bileziğin yanı sıra deri ve NATO kayış seçenekleriyle de sunuluyor. Özellikle paslanmaz çelik versiyonun baklalarının yan kısımlarında yer alan perçin kafaları, saatin tarihi görünümüne büyük bir katkı sağlıyor.

tudor-black-bay-chrono-review-6.jpg

Tudor Black Bay Chrono, kült olmaya aday modern saatler arasında kesinlikle başı çeken modellerden biri. Konfordan ödün vermeden iddialı görünebilmek, sadelikle sportifliği bir arada sunarken şıklıktan da taviz vermemek gibi konuları önemsiyorsanız bu saat tam size göre olabilir.
Benzer Haberler