alexa Tudor | Heritage | Black Bay | Orologi & Passioni | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Tudor Heritage Black Bay Orologi & Passioni Limited Edition

tudor-logo.jpg

İtalya’nın en tutkulu saat koleksiyonerlerinin üye olduğu “Orologi & Passioni” forumu, Tudor markası ile ortak bir çalışmaya imza attı. Markanın popüler koleksiyonu Heritage Black Bay çatısı altında üretilen model 50 adet ile limitli.

Geçtiğimiz günlerde Avrupa’nın en büyük saat perakende mağazalarından Bucherer’in 130. Yılı anısına üretilen Bronz kasa Black Bay modelinin duyurusunu yapmıştık. Bu özel modelin ardından yeni proje ile tekrar karşımıza çıkan Tudor, yine Heritage Black Bay koleksiyonu platformunda hazırlanan yeni modelini bu kez de İtalya’nın ünlü saat forumu “Orologi & Passioni” adına tasarlamış.

Tudor-Heritage-Black-Bay-Orologi-Passioni-1.jpg

Klasik Heritage Black Bay kasa tarzında tasarlanan model, kendine özgü bazı detaylara da ev sahipliği yapıyor. Bunlardan en çok dikkat çekeni, kadranın saat 6 hizasında yer alan üç satırlık yazı… Su geçirmezlik değeri ve C.O.S.C standartlarının belirtildiği yazı İtalyanca yazılmış. Diğer farklılık ise saatin arka kapağında yer alıyor. Saate ait limitli üretim numarası ve Orologi & Passioni forumunun logosu arka kapağa işlenmiş. 

Tudor-Heritage-Black-Bay-Orologi-Passioni-2.jpg

Modelin içerisinde diğer Heritage Black Bay versiyonlarından aşina olduğumuz Caliber MT5602 göre yapıyor. Tam kurulumda 70 saatlik güç rezervi sunan otomatik mekanizma 4Hz hızında çalışıyor.

Yeni model, vintage esintiler taşıyan Rivet (perçin) tipi bağlantılara sahip paslanmaz çelik bilezik ile geliyor.

Benzer Haberler